موج
کدخبر : ۳۴۵۴۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345476

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم گفت: دفن اموات داخل شهر موجب چالش‌های زیست محیطی و ترافیکی برای مردم قم خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید سیف الدین موسوی نیارکی مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم ، در گفت و گویی، با اشاره به اینکه دفن اموات داخل شهر مشکلات متعددی ایجاد می‌کند، اظهار داشت: با دیدگاه های مختلف که به این موضوع نگاه می‌کنیم، دفن اموات در بهشت معصومه(س) به نفع مردم و شهر است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم با اشاره به مشکلات زیست محیطی و اجتماعی دفن اموات داخل شهر، ادامه داد: مزیت‌های زیادی برای دفن اموات در بهشت معصومه(س) وجود دارد از جمله اینکه این آرامستان از شهر فاصله مناسبی دارد.

موسوی نیارکی گفت: سمت و سوی وزش باد و سطح آبهای زیرزمینی در بهشت معصومه(س) هم به گونه‌ای است که دفن اموات در آن مشکلات زیست محیطی ایجاد نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی بهشت معصومه(س) با داشتن پارکینگ‌های کافی و مسیر دسترسی مناسب، کمترین مزاحمت برای ترافیک شهری را دارد درحالیکه آرامستان‌های داخل شهر ترافیک شهری را قفل می‌کنند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم افزود: از طرفی برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری در آرامستان‌های داخل شهر و در همسایگی املاک مسکونی، اثر روانی منفی بر شهروندان دارد و بر اساس تمام این ادله بهشت معصومه(س) بهترین گزینه است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها