موج
کدخبر : ۳۳۹۶۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339655

استاندار قم:

استاندار قم گفت: هنوز قم از سهمیه ۱۷ هزار ماسکی که باید هرروز از طریق وزارت بهداشت به این استان اختصاص پیدا کند بهره‌مند نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در جلسه ستاد مدیریت بحران که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به نزدیک بودن ایام محرم و شیوع موج دوم کرونا ، اظهار کرد: آیین‌های عزاداری ماه محرم تا جایی که امکان دارد باید در فضاهای باز و غیرمسقف برگزار و از برپایی در مکان‌های سرپوشیده جلوگیری شود.

وی افزود: اصل و تصمیم نهایی استان بر برگزاری آیین های عزاداری ماه محرم در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از شیوع بیش‌ازحد کرونا است.

استاندار قم اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود در فصل پاییز شاهد جولان همزمان کرونا و آنفولانزا باشیم بنابراین باید نسبت به سرمایه‌گذاری و افزایش ظرفیت‌های تولید ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: دستگاه‌های فرهنگی نسبت به اصل فرهنگ‌سازی نسبت به توزیع ماسک و برپایی کارگاه‌های خانگی تولید ماسک توسط هیات های مذهبی برنامه‌ریزی کنند.

سرمست همچنین خاطرنشان کرد: پیشنهاد شرکت توزیع برق قم در کاهش نیروهای اداری قم تا دوسوم اثر چندانی در کاهش مصرف برق نداشته و نمی‌تواند تصمیم موثری باشد.

استاندار قم عنوان کرد: از امروز تا پایان هفته آینده ساعت اداری دستگاه‌های استان از ۷.۳۰ تا ۱۳ خواهد بود و بلافاصله بعدازآن باید تمام سیستم‌های سرمایشی و برق مصرفی ادارات خاموش شود.

سرمست ابراز داشت: بهبود وضعیت مراکز درمانی برای افزایش ولتاژ برق از مهم‌ترین عوامل کاهش ساعت کاری ادارات قم است.

وی با انتقاد از وضعیت تجمع و شلوغی مطب‌های درمانی بیان داشت: در این شرایط دیگر نوبت‌دهی حضوری بی‌معناست و باید با اجرای روند نوبت‌دهی الکترونیک از حضور خطرآفرین بیماران در مطب، داروخانه‌ها و مراکز درمانی جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به موضوع ساماندهی کارگران روزمزد نیز گفت:کارگران به‌عنوان یکی از قشرهای آسیب‌پذیر جامعه باید از حداقل‌های زندگی شهروندی برخوردار باشند.

سرمست همچنین گفت: خلاقیت و نوآوری شورای اطلاع‌رسانی قم در رابطه با هشدار دهی به جامعه نسبت به عادی پنداری کرونا در حد انتظار نبوده است.

وی در پایان تاکید کرد: در برگزاری مراسم دعای عرفه رعایت پروتکل‌ های بهداشتی یک اصل مهم و اساسی برای استان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها