موج
کدخبر : ۳۳۹۵۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339582

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان، گفت: توسعه خانه‌های هلال راهبرد جمعیت هلال احمر استان در سال جاری است لذا این جمعیت در نظر دارد با این محوریت تعداد خانه های هلال را با اولویت مناطق روستایی افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مختار سلحشور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان، با اشاره به جایگاه خانه های هلال برتوانمندسازی جامعه و گسترش آموزش های امدادی برای مقابله با حوادث، اظهار کرد: راه‌اندازی خانه‌های هلال راهبرد اصلی جمعیت هلال احمر هرمزگان در سال جاری است لذا این جمعیت در نظر دارد تعداد خانه های هلال را با اولویت مناطق روستایی افزایش دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان افزود: پس از تاکید رئیس جمعیت هلال احمر کشور مبنی بر توسعه خانه‌های هلال روستایی، روند تاسیس خانه های هلال در این استان  رشد قابل ملاحظه داشته است.

وی تصریح کرد: از زمان ابلاغ دستور همتی تاکنون ۵۶ خانه هلال در روستاهای استان هرمزگان مورد بهره برداری قرار گرفته است.

سلحشور یادآور شد: هماهنگی های جدی با اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری استان هرمزگان و دستگاه‌های مسئول انجام و رایزنی‌های لازم با فرمانداری‌ها صورت گرفته تا روند تاسیس خانه های هلال با سرعت بیشتر انجام شود.

وی تاکید کرد: خانه های هلال همانند یک هلال احمر کوچک درون یک روستا در حوزه‌های آموزش جوانان داوطلبان و امداد و نجات به ارائه خدمات می پردازند.

سلحشور با اشاره به جایگاه خانه‌های هلال در زمینه آموزش همگانی گفت: ارائه آموزش به اعضای خانه های هلال موجب می شود تا سطح آگاهی‌جامعه روستایی در برابر مخاطرات تقویت شود.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان عنوان کرد: وجود نیروهای آموزش دیده و متخصص در زمان بروز حادثه موجب افزایش سرعت امدادرسانی در مناطق دور افتاده و صعب العبور می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها