موج
کدخبر : ۳۳۴۵۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334598

فرماندار اردستان:

فرماندار اردستان گفت: توسعه بیشتر شهرستان اردستان با اجرای جشنواره طرح خدمت ۱۴۰۰ محقق می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حمیدرضا تاملی در شورای اداری شهرستان اردستان با اشاره به بحث لزوم مدیریت جهادی هوشمند در شهرستان اردستان گفت: امروز تجلی مدیریت جهادی هوشمند در شهرستان اردستان اجرای جشنواره و سند طرح خدمت 1400 است. توسعه بیشتر شهرستان اردستان با اجرای جشنواره طرح خدمت ۱۴۰۰ محقق می شود.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه های شهرستان باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در موضوع ویروس کرونا اهتمام جدی داشته باشند افزود: شبکه بهداشت و درمان موظف است جهت تنویر افکار عمومی دستگاههایی که در ارزشیابی طرح حفظ وضعیت سفید ویروس کرونا ضعیف عمل کردند را معرفی کند.

این مقام مسئول افزود: موضوع ویروس کرونا تا زمان های زیادی همراه ما است و باید نسبت به تاثیرگزاری آن در بخش های مختلف برنامه داشته باشیم.

فرماندار اردستان با اشاره به لزوم توجه دستگاه های شهرستان به موضوع کودکان و نوجوانان گفت: توجه به این قشر ضروری است و مسایل آنها باید مد نظر خانواده‌ها باشد تا در آینده افرادی موثر برای جامعه داشته باشیم.

تاملی با اشاره به هفته قوه قضاییه گفت: باعث تاسف است که بیشترین پرونده های قضایی شهرستان اردستان موضوع توهین و افترا می باشد. از دستگاه قضایی شهرستان تقاضا داریم در راستای مدیریت هرچه بهتر مسائل شهرستان پرونده هایی که مبنای شکل گیری آن دعواهای محلی می باشد را به گونه عمل کنند تا برای ورود به آن از نظرهای افراد معتمد، مسئول و خبره محلی استفاده شود.

وی همچنین با اشاره به وجود تعداد زیادی از توانخواهان در اردستان بیان کرد: این ضعف وجود دارد که شهرستان با کمبود هیات ورزشی معلولان و جانبازان روبه‌رو است که می‌طلبد در راستای راه‌اندازی آن اقدام شود. تاسیس نهادهای مدنی متناسب با ماموریت های مختلف دستگاه ها باید در اولویت ها قرار بگیرد.

فرماندار اردستان با بیان اینکه بازتاب فعالیت‌ها و خدمات اداره‌ها باید به صورت ویژه در جامعه بازتاب داده شود گفت: مدیران دستگاه‌ها باید ارتقای جایگاه روابط عمومی و همکاری موثر با رسانه‌ها که کانال ارتباط با مردم است در دستور کار داشته باشند.

تاملی با بیان اینکه به وظایف روابط عمومی دستگاه ها به ادارات ابلاغ شده است، افزود: از این پس درخواست هایی که از دستگاه ها خواسته شده توسط روابط عمومی فرمانداری رصد خواهد شد. همچنین موضوع ملاقات مردمی بسیار مهم است. بدترین موضوعی که می تواند برای یک مدیر دستگاه اتفاق بیفتد این است که موضوع ملاقات مردمی جنبه تشریفاتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه مدارا با مردم از وظایف ذاتی مسئولان و مدیران است، گفت: مدیران دستگاه ها نظارت بیشتری به زیرمجموعه خود داشته باشند. متاسفانه گزارشاتی از کارکنان برخی از ادارات به فرمانداری می رسد که در صورت تکرار مدیر آن دستگاه باید جوابگو باشد.

فرماندار اردستان با بیان اینکه موضوع بافت تاریخی و گردشگری اردستان از دغدغه‌های جدی است که باید در حوزه مدیریت شهری و روستایی به آن توجه کنند، گفت: معتقدیم آینده گردشگری استان اصفهان در شهرستان اردستان می تواند محقق شود که بستگی به عملکرد متولیان این حوزه دارد.

تاملی با بیان اینکه با توجه به برآوردی که از مسائل و مشکلات شهرستان داشتیم و نوع پیکیری مطالبات مردم دستگاههایی نظیر مدیریت شهری و روستایی، ادارات امورآب، دستگاههای خدماتی، صنعت معدن و تجارت، راهداری، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست، مجموعه بیمارستان شهیدبهشتی، میراث فرهنگی و اداره اوقاف از دستگاه هایی هستند که باید با بررسی مسائل و مشکلات مردم  در جهت رضایتمندی بیشتر مردم تلاش بیشتری داشته باشند.

وی با انتقاد از موضوع گرانی در شهرستان اردستان بیان کرد: موضوع گرانی در همه کشور وجود دارد و علیرغم همه فعایت هایی که در این بخش برای تنظیم بازار شده هنوز نتوانسته موضوع تفاوت قیمت های بی معنی و عدم ایفای تعهدات حرفه ای بر خی از اصناف را برطرف کند. موضوع گرانی در اردستان ریشه در ضعف سیستم کنترل، بازرسی و نظارت و مدیریت اصناف شهرستان دارد که اداره صنعت، معدن باید تذکر جدی به مجموع امور صنفی شهرستان بدهد.

وی به ابلاغ جدید تقسیمات مرزی شهرستان از سوی استانداری اصفهان اشاره و تشریح کرد: با پیگیری نماینده مجلس، تصویب هیات وزیران و مسئولان تقسیمات کشوری تاسیس بخش مهاباد در سال گذشته ابلاغ و نقشه تعیین مرزی بین بخش‌ها تهیه شد که با اجرای آن‌ مشکل چندین ساله مرزها برطرف خواهد شد.

فرماندار اردستان با بیان اینکه ایرادهای در زمینه تقسیمات کشوری در اردستان از نظر کارشناسی وارد است و برخی مصوبه‌ها در تناقض و تعارض با هم قرار دارند اضافه کرد: فرمانداری شهرستان به عنوان مجری و نماینده دولت، مکلف به اجرای قانون به دور از هر گونه هیجان و جانبداری هستیم.

تاملی با بیان اینکه بنا داریم یک‌بار برای همیشه مرزهای تقسیماتی در شهرستان اردستان مبتنی بر قانون و کار کارشناسی تعریف شود گفت: درخواست داریم کسانی که دلسوز هستند و صلاحیت ورود به بعضی از موضوعات را ندارند از اظهار نظرهای بدون اطلاع و غیرکارشناسی خودداری کنند.

فرماندار اردستان با بیان اینکه در سال پایانی دولت هستیم که نیازمند این است تمامی طرح هایی که نیمه تمام و یا مطالبات مردم را به نتیجه برسانیم، افزود: موضوع‌هایی در قالب این سند وجود دارد قابل اجرا است و تا هفته دولت آینده باید همه آن‌ها به اجرا درآید. مدیرانی که توانایی ندارند در اجرای این طرح، از قطار خدمت پیاده شوند تا بتوانیم بهتر از گذشته تعهد را به مردم انجام دهیم. عریف شود گفت: درخواست داریم کسانی که دلسوز هستند و صلاحیت ورود به بعضی از موضوعات را ندارند از ا

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها