موج
کدخبر : ۳۳۳۵۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333533

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: با تضعیف نسبی سامانه مونسونی نسبت به روزهای گذشته در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان رشد ابر خواهیم داشت و احتمال رگبار پراکنده در ارتفاعات دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان ، گفت: پدیده ی ساعات صبح در مناطق ساحلی و جزایر خلیج فارس مه صبحگاهی خواهد بود، در طول روز در غالب نقاط استان غبار محلی پیش بینی می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: وضعیت دریا در محدوده ی سواحل استان جهت تردد های دریایی مساعد است، لکن با توجه به وزش بادهای نسبتا شدید شمال غربی در مناطق شمالی و غربی خلیج فارس ،مناطق غربی جزایر کیش و لاوان متلاطم پیش بینی شده، لذا توصیه می شود شناورهای سبک متردد در این نواحی از ترددهای دریایی به سمت مناطق غربی خودداری کنند.

عارفی با اشاره به اینکه به تناوب تا روز دوشنبه شاهد مواج شدن آب های مناطق غربی و شمالی خلیج فارس خواهیم بود، عنوان کرد: آسمان استان صاف پیش بینی می شود، با تضعیف نسبی سامانه مونسونی نسبت به روزهای گذشته در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان رشد ابر خواهیم داشت و احتمال رگبار پراکنده در ارتفاعات دور از انتظار نخواهد بود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، در پایان اضافه کرد: از لحاظ دمایی طی امروز شاهد ماندگاری هوای نسبتا گرم در استان خواهیم بود، به تدریج طی هفته جاری و به ویژه از روز دوشنبه با توجه به تغییر سوی باد به جنوب شرق و افزایش رطوبت نسبی هوا،در اکثر نقاط استان کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها