موج
کدخبر : ۳۳۲۹۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332934

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم از ثبت بین المللی نشان جغرافیایی سوهان قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، اسرافیل شعاعی در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: با رهنمودهای استاندار قم و پیگیری‌ها و اقدامات انجام شده توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان در سال 98 نشان جهانی مالکیت معنوی و فکری سوهان از آن استان قم گردید.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم گفت: به منظور حفاظت از نام، اصالت و حقوق مالکیت فکری محصولات در بازارهای منطقه‌ای و جهانی، نشان جغرافیایی محصولات در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) ثبت می‌گردد که این امر علاوه بر افزایش ارزش افزوده، سهولت در صادرات و واردات، نظم بخشی و کیفی نمودن بازار داخلی و ماندگاری محصولات در بازارهای صادراتی و تبلیغ آن‌ها و ارز آوری بیشتر برای کشور را به همراه دارد.

وی همچنین اهمیت حفظ اصالت و مالکیت منطقه‌ای سوهان قم را مورد تأکید قرارداد و بیان کرد: پس از ثبت ملی سوهان قم در مرکز مالکیت معنوی قوه قضائیه، تصمیم به ثبت بین المللی این سوغات ارزشمند استان گرفته شد که به لطف الهی در سال 99، سال مزین به نام "جهش تولید" این کار به سرانجام رسید و با تلاش فراوان و با وجود شرایط سخت ناشی از تحریم‌ها، گواهی آن نیز اخذ گردید.

وی با تبریک این دستاورد به مسئولین ذیربط، جامعه صنعت استان و ذینفعان خوشه سوهان قم، ابراز امیدواری کرد، با استفاده از ظرفیت این نشان جغرافیائی، افزایش کیفیت، ماندگاری محصول، مطالعه بازارهای هدف و تبلیغات مؤثر و گسترده، بتوانیم سهم صادراتی و ارزآوری این محصول را هر ساله افزایش دهیم.

شایان ذکر است هم اکنون ۱۸۴ کشور عضو وایپو هستند و این سازمان ۲۴ معاهده بین‌المللی را مدیریت می‌کند که یکی از آن‌ها موافقتنامه لیسبون (ویژه حمایت از اسامی مبدأ و ثبت بین‌المللی آن‌ها) است.

گفتنی است، در آیندة نزدیک طی مراسمی با حضور استاندار محترم ،اهالی صنعت سوهان و رسانه از نشان بین المللی سوهان قم رونمایی خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها