موج
کدخبر : ۳۲۸۱۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328175

مدیرکل انتقال خون استان قم:

مدیرکل انتقال خون استان قم گفت: با توجه به این‌که بخشی از مراکز درمانی که به بیماران کرونایی اختصاص‌یافته بود، به چرخه درمان بازگشته است، در فروردین‌ماه امسال با کاهش اهدای خون و افزایش مصرف فرآورده‌های خونی مواجه بودیم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مرتضی نوریان در شانزدهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا ، اظهار کرد: خوشبختانه درحال حاضر فرآورده‌های خون استان قم به میزان مطلوبی هستند ولی تامین فرآورده‌های خونی در استان باید با نگاه بلندمدت برنامه ریزی شود.

وی اضافه کرد: با توجه به شیوع کرونا، بسیاری از مراکز درمانی پاسخگوی بیماران کرونایی و نیازهای مردم در این زمینه بودند و بر همین اساس بسیاری از بخش‌ها، عمل‌های غیراورژانسی را تعطیل کرده بودند و مصرف خون نیز مقداری کاهش‌یافته است.

به گفته وی، در اسفندماه سال گذشته مصرف و اهدای خون کاهش یافت و کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون، ۲ برابر کاهش مصرف فرآورده‌های خونی بود.

وی خاطرنشان کرد: همه‌ساله در اوایل و اواخر ماه رمضان اهدای خون کاهش و نیاز به مصرف افزایش می‌یابد که باید توازن بین این دو مدیریت شود.

وی بابیان این‌که هر اهداکننده در سال چهار مرتبه می‌تواند خون اهدا کند، بیان کرد: از رسانه‌ها خواهشمندیم مردم را نسبت به اهدای خون مستمر تشویق کنند.

مدیرکل انتقال خون قم با اشاره به این‌که رده سنی ۱۸ تا ۶۰ سال می‌تواند خون اهدا کنند، افزود: دست‌کم یک واحد اهدای خون سه نفر را از مرگ حتمی نجات می‌دهد و هر ۱۰ دقیقه یکی از فرآورده‌های خونی به مراکز درمانی قم توزیع می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها