موج
کدخبر : ۳۲۷۱۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327113

دادستان کرمانشاه:

شهرام کرمی گفت: دستگاه قضایی استان نظارت کاملی بر روند اجرایی شدن مصوبات این ستاد دارد و با افراد و دستگاه‌هایی که در این زمینه قصوری داشته باشند، برخورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لازم‌الاجرا بودن مصوبات ستاد مقابله با کرونا استان کرمانشاه برای همه دستگاه‌های اجرایی، اظهار کرد: سلامت شهروندان موضوعی نیست که مورد مسامحه قرار گیرد، بنابراین درزمینهٔ مقابله با کرونا در کرمانشاه اغماضی نخواهیم داشت و با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد قانونی و قاطع انجام می‌گیرد.

دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: قطعاً اجرای این مصوبات به نفع همه مردم استان خواهد بود و به قطع زنجیره انتقال این بیماری و سلامت شهروندان منجر می‌شود.

وی در ادامه به برخی شایعه‌پراکنی‌ها از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون اشاره کرد و گفت: یکی از شایعاتی که در دو ماه اخیر مطرح شد، در خصوص چگونگی نحوه کفن‌ودفن متوفیان مبتلابه این بیماری بود که توسط افراد مغرض و باهدف تشویش اذهان عمومی و ناامید کردن مردم اقدام به انتشار این شایعات و نشر اکاذیب در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌کردند.

کرمی با تأکید بر اینکه برخورد با انتشاردهندگان این شایعات در دستور دستگاه قضایی است، عنوان کرد: همچنین طبق بخشنامه دادستان کل کشور، دادسراها به انجام نظارت‌های ویژه‌بر رعایت مسائل شرعی در تغسیل، تکفین و تدفین متوفیان در استان‌ها می‌پردازند.

وی بابیان اینکه طبق فتوای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) کفن‌ودفن متوفیان بر اساس رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با نظارت کارشناسان حوزه‌های مربوطه انجام می‌گیرد، متذکر شد: سازمان آرامستان های کرمانشاه نیز به راه‌اندازی و تجهیز مکان مناسب جهت تغسیل و تکفین اموات موارد خاص اقدام کرده است.

دادستان کرمانشاه تأکید کرد: در حال حاضر تغسیل و تکفین کلیه اموات ارجاعی به سازمان آرمستان های استان طبق موازین شرعی و بهداشتی صورت می‌گیرد.

وی در ادامه بابیان اینکه تلاش‌های دستگاه‌های قضائی و اجرایی و کادر درمانی جز با همکاری و همراهی مردم به نتیجه نمی‌رسد، اعلام کرد: از مردم انتظار می‌رود که توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفته و با پرهیز از ترددهای غیرضروری، برای ریشه‌کن کردن این بیماری در کنار عوامل تأمین‌کننده سلامت باشند.

کرمی در پایان با تقدیر از همت بی‌وقفه و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر جامعه پزشکی استان، برای همه بیماران کرونایی آرزوی صحت و سلامتی کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها