موج
کدخبر : ۳۲۶۱۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326125

سخنگوی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا کرمانشاه گفت: تاکنون در کرمانشاه 637 نفر به ویروس کرونا در استان مبتلا شده‌اند که از این تعداد 52 نفر فوت‌شده‌اند و البته و 489 نفر نیز محتمل به ابتلا به کووید 19 هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، ابراهیم شکیبا بابیان این مطلب که در حال حاضر 1826 نفر افراد مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری‌شده‌اند، ابراز داشت: از این تعداد افراد بستری‌شده، 1588 ترخیص نفر ترخیص شده‌اند و البته با طرح بیماران سرپایی کرونا، 489 نفر محتمل بر ابتلای به کرونا در کرمانشاه هستند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در کرمانشاه تصریح کرد: این افراد محتمل بر ابتلا به کرونا طی آزمایشات صورت گرفته در سی‌تی‌اسکن درگیری بیمار وجود دارد اما در تست کلی جواب منفی است و به همین لحاظ این افراد نیز تحت مراقبت‌های پیشگیرانه قرار دارند.

وی از شناسایی 292 بیمار سرپایی کرونا در کرمانشاه خبر داد و افزود: برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در سطح جامعه، شهروندان می‌بایست علاوه بر رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، نسبت به عملیاتی شدن گام دوم طرح سلامت فاصله‌گذاری هوشمند نیز با حساسیت دنبال کنند.

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان ساخت: واحدهای صنفی و صنعتی کرمانشاه می‌بایست به درگاه سلامت وزارت بهداشت مراجعه کرده و با ثبت‌نام در این درگاه الکترونیکی بارکد و پروانه فعالیت سلامت بگیرند.

وی ادامه داد: کلیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای به‌غیراز سوپرمارکت‌ها و مراکز خرید معیشتی، مجتمع‌های تجاری، بازارهای مرکزی مسقف، آرایشگاه‌ها، پاساژها، سالن‌های مراسم و آرایشگاه‌ها، قهوه‌خانه‌ها و مشاغلی ازاین‌دست، تا اطلاع ثانوی مجوزی برای فعالیت ندارند اما موظف به ثبت‌نام هستند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در کرمانشاه تأکید کرد: کلیه 50 هزار واحد صنفی و صنعتی شامل ادارات، واحدهای آموزشی، مدارس و دانشگاه‌ها، مراکز معدنی، خدماتی، جایگاه‌های سوخت، بیمارستان‌ها، شرکت‌های کشاورزی، نیروگاه‌های پتروشیمی و ... موظف هستند که برای ادامه فعالیت کاری خود گواهی سلامت را از سامانه سلامت وزارت بهداشت دریافت کنند که تاکنون 20 هزار واحد ثبت‌نام کردند و مابقی نیز باید هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها