موج
کدخبر : ۳۲۲۹۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322961

حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده اعلام کرد:

مدیر اجرایی آستان زینبیه اصفهان گفت: آستان مقدس حرم حضرت زینب (س) در راستای رسالت اجتماعی خود از همان ابتدای شیوع این ویروس در سه حوزه اجتماعی، بهداشتی و معنوی دست به اقدام فعالیت هایی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده ضمن تاکید بر رعایت موارد بهداشت فردی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا گفت: آستان مقدس حرم حضرت زینب (س) به خاطر حفظ سلامت زائرین ضمن هماهنگی با مسئولین شهری و استانی درخصوص زیارت و تجمعات مختلف معنوی و مناسبتی که در آستان برنامه ریزی شده بود محدودیت هایی را اعمال کرد و به کمک نیروهای جهادی و خادمین افتخاری، مرکزیتی در آستان  عملیات سم پاشی و گندزدایی همۀ محله های منطقه زینبیه و محوطه پیرامونی حرم به صورت منظم در حال اجراست و در روزهای آتی نیز بنا بر ضرورت ادامه خواهد داشت.

وی همچنین به توزیع اقلام بهداشتی و بسته های ارزاق در منطقه ۱۴ اصفهان اشاره کرد و افزود:با توجه به وسعیت جمعیت این منطقه، موقعیتی فراهم شد تا ۲۵ هزار «بسته بهداشتی» شامل بعضی از داروهای تقویتی و ویتامین D، مواد شوینده، ماسک و بروشورهای اطلاع رسانی و معرفتی با مشارکت خیرین و نهادهای مختلف توسط خادمین این آستان و نیروهای جهادی آماده و در منطقه در حال توزیع می باشد .

مدیر اجرایی آستان زینبیه اصفهان بیان داشت: همچنین جهت خانواده های نیازمندی که مجبورهستند در منزل بمانند بسته های ارزاق آماده شده که بخشی از آنها توزیع شده و مابقی بسته ها در روزهای آتی توزیع خواهد شد.

صادق زاده در ادامه با اشاره به کارگاه تولید ماسک بهداشتی در این آستان گفت: با هماهنگی اداره بهداشت ما در آستان مقدس حضرت زینب (س) یک کارگاه کوچک تولید ماسک بهداشتی با ظرفیت محدود ایجاد شده است و خادمین این آستان در یک کار جهادی در حال تولید ماسک های پارچه ای هستند.

مدیر اجرایی حرم حضرت زینب (س) در ادامه به یک عرصه مهم و البته مغفول مانده در این روزها اشاره و افزود: شاید اتفاق مهم دیگر در این آستان بحث تلاش و فعالیت رسانه ای برای مراقبت های معنوی و اعتقادی است. چرا که لازم است در این روزها جامعه را از لحاظ معنوی ، روانی ، اعتقادی حفظ و حراست کرد. لذا فعالیت های رسانه ای را در شبکه های اجتماعی آغاز کرده ایم تا فضای معنوی، دعا و مناجات را گسترش و ترویج دهیم و مشکلات معنوی و اعتقادی که ممکن است با شیوع این بیماری ایجاد شود را با استفاده از توان و ظرفیت فضای مجازی پاسخ دهیم و به نوعی روشنگری نماییم.

صادق زاده در خاتمه به برنامه ریزی برای روزهای آینده اشاره کرد و گفت: محدودیت ایجاد شده در مورد فعالیت های حرم زینبیه اصفهان تا اطلاع ثانوی باقی می ماند و ان شاءالله در اولین فرصتی که این محدودیت مرتفع شود براساس اولویت، فعالیت های اجتماعی آستان ادامه خواهد یافت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها