موج
کدخبر : ۳۲۲۵۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322513

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم خبرداد؛

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از افزایش آزمون‌های انجام‌شده بر روی آب قم برای اطمینان از سلامت و عدم آلودگی میکروبی در شبکه آب‌رسانی، مخازن و خطوط انتقال، از انجام حدود هفت هزار آزمون میکروبی، فیزیکوشیمیایی و کلرسنجی بر روی آب قم از زمان شیوع بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی جان صادق پور اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا ،‌ مصرف آب در شهر قم هشت درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به شیوع کرونا در کشور، رعایت بهداشت فردی را مؤثرترین راه برای جلوگیری از انتقال این بیماری دانست و افزود: با توجه به این‌که آب یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش شاخصه‌های بهداشتی است همکاران ما در شرکت آب و فاضلاب تمام تلاش خود را در این ایام برای استمرار آب در شبکه به کار بستند.

وی با قدردانی ازجان‌گذشتگی مدافعان سلامت در بیمارستان‌ها در خط مقدم مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: همکاران ما نیز در این مدت برای تأمین آب موردنیاز شهر به‌صورت شبانه‌روزی در پشت جبهه مبارزه با این ویروس  تلاش کردند تا سایه این بیماری هر چه زودتر از سر کشور کم شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم تأکید کرد: ما تمام توان خود را برای تأمین آب و دفع بهداشتی فاضلاب به کار بستیم و امیدواریم مردم عزیز با رعایت بهداشت فردی و البته استفاده بهینه از آب و پرهیز از اسراف، یاری‌رسان خادمان خود در شرکت آب و فاضلاب باشند.

وی بابیان این‌که اکیپ‌های عملیاتی شرکت آب و فاضلاب هم در حوزه کنترل کیفیت و هم در حوزه رسیدگی به حوادث از زمان شیوع ویروس کرونا در حال خدمت به مردم هستند گفت: تمام واحدهای عملیاتی شرکت در این مدت در حال آماده‌باش هستند تا مشکلی برای مردم درزمینهٔ تأمین آب سالم و بهداشتی و دفع فاضلاب ایجاد نشود.

صادق پور گفت: طی این مدت نیز ۱۰۰ کیلومتر از شبکه آب‌رسانی برای جلوگیری از ایجاد رسوبات و آلودگی‌های احتمالی شست‌وشو شده است.

وی همچنین از فعالیت ۲۴ ساعته کارکنان حوادث آب و  فاضلاب و نیز بهره‌برداران تصفیه‌خانه‌های فاضلاب و حضور هوشیار کارکنان حفاظت فیزیکی جهت محافظت از تاسیسات آب و فاضلاب به‌منظور تداوم ارائه خدمات خبر داد و کنترل فرایند تصفیه آب، نظافت و گندزدایی تمام آبسارهای فعال در شهر، افزایش نظارت بر سامانه‌های گندزدایی را از دیگر اقدامات انجام‌شده در این مدت برشمرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به این‌که از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا با توجه به توصیه‌های صورت گرفته از مردم درخواست کردیم برای دریافت خدمات آب و فاضلاب از خانه خارج نشوند و به‌صورت تلفنی خدمات خود را دریافت کنند، گفت: در همین راستا سامانه تلفنی ۱۲۲ آبفای قم به‌صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه ۲۸ نوع خدمت به مردم هستند و طی این مدت به‌طور متوسط روزانه حدود یک هزار تماس با این مرکز به ثبت رسیده است.

وی ارسال پیامکی صورتحساب‌های خدمات فروش و پس از فروش مشترکین، امکان پرداخت کلیه صورتحساب از تمامی درگاه‌های الکترونیک و ارائه کلیه خدمات شرکت فاضلاب از طریق پورتال امور مشترکین به آدرس www.abfa-qom.com  نیز در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا صورت گرفته است.

صادق پور تعامل با مرکز بهداشت از طریق کنترل کیفیت جهت تهیه مواد ضدعفونی‌کننده به‌منظور گندزدایی توسط ارتش در سطح شهر، در اختیار گذاشتن تانکر آب‌رسانی برای انجام عملیات گندزدایی معابر و تشدید کنترل موارد کیفی و رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی از شرکت مادر تخصصی به‌منظور رعایت اصول بهداشتی در خصوص کیفیت آب و دفع فاضلاب را از دیگر اقدامات شرکت آب و فاضلاب طی این مدت برشمرد.

وی بابیان این‌که اجرای پروژه‌های توسعه و اصلاح شبکه‌های آب و فاضلاب شهر با شیوع بیماری کرونا تعطیل نشد، اظهار داشت: در این مدت در مناطق مختلف شهر بیش از ۱۰ هزار متر توسعه و اصلاح شبکه‌های آب و فاضلاب داشتیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها