موج
کدخبر : ۳۲۲۲۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322255

استاندار قم تاکید کرد؛

استاندار قم بابیان لزوم شدت بخشی به کنترل تمام ورودی و خروجی‌های قم، گفت: در کنار تشویق و ترغیب مردم به اجرای قرنطینه خانگی از حضور اتباع خارجی در استان جلوگیری بعمل می‌آید.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم، بر ضرورت بستر سازی افزایش مشارکت‌های مردمی و فعالیت ستادهای مردمی و خیرین در اجرای برنامه‌های مبارزه، پیشگیری و درمان بیماری کرونا تاکید کرد. 

وی با اشاره به ساماندهی فعالیت‌های دستگاه‌های استان در حوزه مقابله با شیوع این بیماری در قم، اظهار کرد: اجرای خوشه‌ای برنامه‌ها در حوزه‌های مختلف در راستای کنترل و درمان بیماران مبتلا به کرونا و با استفاده از تمام توان استان و تعامل همه نیروها در حال اجرا است.

وی به نقش نیروهای مسلح در همراهی با مدیریت استان در اجرای مصوبات شورای تامین و ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اشاره کرد و افزود: اجرای طرح بسیج ملی، کنترل مبادی ورودی قم، ضدعفونی کردن محیط شهری و نیز طرح نگهداری از بیماران بهبودیافته که در قم اجرایی شده است ازجمله خدمات قابل‌تقدیر نیروهای مسلح است.

سرمست به‌ضرورت پیش‌بینی یک هزار تخت خواب در بیمارستان سیار برای شرایط اضطراری اشاره کرد و گفت: فعال‌سازی ستادهای  مردمی و خیرین و بسترسازی افزایش مشارکت‌های مردمی در اجرای برنامه‌های مبارزه، پیشگیری و درمان بیماری کرونا خط‌مشی مهم مدیریت استان است.

استاندار قم با تاکید بر لزوم اطلاع‌رسانی منظم و جامع برنامه‌های استان در حوزه مبارزه با بیماری کرونا، ادامه داد: برگزاری منظم جلسه شورای اطلاع‌رسانی و استفاده از ظرفیت فعالان رسانه‌ای و اتخاذ راهکارهای مناسب در آگاهی بخشی به مردم از اولویت‌های ضروری در ایام پیش رو می‌باشد.

سرمست بابیان سخنانی پیرامون تامین، تولید و توزیع اقلام بهداشتی، عنوان کرد: این موضوع با نظارت دستگاه‌های متولی و به محوریت هلال‌احمر در حال اجرا می‌باشد و از تمام ظرفیت‌های تولیدی برای رفع نیاز استان استفاده خواهد شد. 

استاندار قم به مناسبت‌های پایان سال و آغاز سال جدید نیز اشاره و تصریح کرد: باید فرهنگ‌سازی لازم برای پیشگیری از هرگونه تجمع و حضور افراد در اماکن پرتردد صورت گیرد و در این مسیر استفاده از ظرفیت‌های صداوسیمای استان، رسانه‌های خبری و حتی آگاهی‌رسانی میدانی در محلات در دستور کار قرار گیرد.

وی به مقوله حمایت اجتماعی و توجه به قشرهای آسیب‌پذیر در ایام بحرانی کنونی اشاره و خاطرنشان کرد: در کنار فرهنگ‌سازی و دعوت خیرین برای  حمایت از افراد چه درزمینهٔ کمک به مشاغل و چه در تامین اقلام بهداشتی، تدوین برنامه‌های راهبردی در حمایت از قشرهای آسیب‌پذیر در ایام شیوع بیماری کرونا و بعدازآن ضروری است.

وی همچنین با اشاره به بخشنامه ابلاغی اجرای قانون دورکاری و مرخصی‌های اداری و لغو مرخصی‌ها و مأموریت‌های مدیران استان گفت: اولویت دولت در مقابله با بیماری کرونا، کنترل تجمعات و ارائه هم‌زمان خدمات به مردم  به‌خصوص افزایش ارائه خدمات الکترونیکی است .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها