موج
کدخبر : ۳۲۰۴۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320461

برای مقابله با شیوع ویروس کرونا؛

رئیس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: 85 درصد کارگران شهرداری اصفهان از ماسک و دستکش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا استفاده می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، غلامرضا ساکتی بیان داشت: 85 درصد کارگران شهرداری اصفهان از ماسک و دستکش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا استفاده می کنند و اندک مواردی هم که رعایت نمی شود علی رغم آموزش های ارائه شده به علت سختی استفاده از این وسایل حین کار است.

وی افزوذ: تاکید و توصیه ما استفاده از ماسک ، دستکش و... برای کارگران خدمات شهری،  پاکبانان و باغبانان است. چراکه سلامت این افراد از اهمیت زیادی برخوردار است و شهردار اصفهان هم بر این موضوع تاکید زیادی دارد.

ساکتی با اشاره به تداوم اقدامات و فعالیت های اجرایی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان برای مقابله با ویروس کرونا در اصفهان، اظهار کرد: پیمانکاران شهرداری در حوزه حمل زباله و نظافت شهر موظف اند به صورت دوره ای ماسک و دستکش در اختیار کارگران قرار دهند.

وی ادامه داد: البته این اقدام در روزهایی که موضوع شیوع کرونا هم مطرح نبود انجام می شد اما در این روزها برای رعایت بیشتر موارد بهداشتی و سلامت مردم و کارگران نظارت ها افزایش یافته و به صورت ویژه انجام می شود.

رئیس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: پیمانکارانی که موارد ایمنی و بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکنند، از سوی شهرداری جریمه سنگین خواهند شد و با پیمانکاران متخلف برخورد می شود.

ساکتی بیان کرد: کارگران زحمتکش حمل زباله به دلیل شرایط کاری دشوار و نحوه حمل زباله، برای استفاده از ماسک با سختی بیشتری روبرو هستند و ممکن است برای تنفس بهتر مجبور به برداشتن ماسک از روی صورت خود شوند.

وی افزود: خودروهای حمل زباله هم هربار بعد از فرآیند حمل ضدعفونی و شست و شو می شود.

رئیس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: ضدعفونی سرویس های بهداشتی شهر، ایستگاه های اتوبوس، مترو، ادارات شهرداری و خودروهای حمل ضایعات نیز همچنان انجام می شود و آموزش ها برای گروه های هدف ادامه دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها