موج
کدخبر : ۳۱۸۸۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318840

موج گزارش می دهد؛

کارگران یکی از شرکت های پیمانکاری شهرداری بندرعباس امروز مقابل استانداری هرمزگان تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، نوشتن از دردها و گرفتاری‌های کارگران شهرداری سوژه تکراری است که هر از چند گاهی، فصلی از آن را برای مسئولان استان ورق می‌زنیم تا شاید یادشان بیاید که کارگرانی هم هستند که برای گذران یک زندگی بخورو نمیر نیاز به پرداخت حقوق دارند.

صبح امروز جمعی از کارکنان شهرداری بندرعباس که دیگر صبرشان به سر آمده بود مقابل درب ورودی استانداری هرمزگان تجمع کردند تا در جهت احقاق حقوق خود  صدایشان را به گوش مسئولان برسانند.

در کنکاشی که داشتیم یافتیم که همه این کارگران شهرداری معوقات چندین ماهه پرداخت نشده دارند و از سفره های خالی خود و شرمساری در برابر خانواده شان گله مند هستند.

شایان ذکر است؛ بر اساس مصوبه شورای عالی کار، از ابتدای سال ۹۲ همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت که دارای یک سال سابقه باشند، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه سنوات هستند و این موضوع مشمول کارگران شهرداری نیز می شود و پیمانکاران شهرداری نیز موظف به رعایت آن است.

کارگر

چندی پیش هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در نشستی با بیان اینکه کارگران شهرداری از اقشار زحمتکش هستند و حقوق و مطالبات آنها باید بر اساس قانون پرداخت شود، گفته بود که در دفاع از احقاق حقوق کارگران شهرداری تحت هیچ شرایطی کوتاه نخواهد آمد.

هنوز مدت کوتاهی از وعده ی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نگذشته است که باز شاهد اعتراض کارگران شهرداری از حقوق به تعویق افتاده‌شان بودیم؛ که در این میان کارگران زحمت کش شرکت فرس کهن،  تقاضای رسیدگی به وضعیت کنونی را از استاندار هرمزگان و شهردار بندرعباس داشتند.

یکی از کارگران شهرداری منطقه 3 بندرعباس، در گفتگو اختصاصی با خبرنگار موج، با ناراحتی از وضعیت موجود، اذعان داشت: از برج 7 تاکنون هیچ حقوقی دریافت نکرده ام.

وی گفت: مشکلات معیشتی، بیمه ای و عدم پرداخت مطالبات برای خانواده‌های ما مشکلاتی را به وجود آورده و دیگر صبر و تحملی برایمان نمانده است.

وی گفت: سفره های خالی و فراهم نبودن نیازهای روزمره زندگی وضعیت اسف باری را برایمان ایجاد کرده است چرا که برای چاره‌اندیشی در راستای حل مشکلاتمان امروز به استاندار هرمزگان پناه آوردیم اما او هم از رویارویی با ما سر باز زد و نسبت به مشکل جامعه کارگری بی توجه بود.

کارگر شهرداری

وی با ابراز گلایه مندی از وضعیت کنونی که خود و همکارانش در آن گرفتار شده اند، خواستار شد: استاندار هرمزگان، شهردار بندرعباس و تمامی مسئولانی که قادر به حل مشکلات ما هستند دست به کار شوید و ما را از این وضعیت فلاکت بار نجات دهید.

وی با بیان اینکه هرروز در گرمای آفتاب زحمت می‌کشیم و تلاش می‌کنیم اما هیچ خبری از حقوق نیست و از طرفی معلوم هم نیست که این حقوق چه زمانی پرداخت می‌شود، افزود: برای دریافت حقوقمان پیگیری‌های زیادی انجام داده ایم اما بی‌نتیجه بود و هر بار هم پیگیر شدیم برخورد مناسبی نکردند و واقعاً زندگیمان با مشقت می‌گذرد.

این کارگر شهرداری با اشاره به اینکه برای تهیه نیازهای اولیه زندگی هر روز باید از اطرافیان و مغازه‌داران قرض کنم اما پس از گذشت چند ماه هنوز بدهی مردم را پرداخت نکرده‌ام، ادامه داد: حقوق یک ماهم تنها برای تسویه بدهی که به مغازه ها دارم، صرف خواهد شد.

وی در پایان خطاب به شهرداری بندرعباس گفت: چرا حقوق کارگر را پرداخت نمی‌کنید؟ چرا قرارداد پیمانکاری که حقوق کارگر را نمی‌دهد، فسخ نمی‌کنید؟ چرا نه تنها فسخ نمی‌کنید که قراردادش را تمدید می‌کنید؟ چرا مهندس ناظر و مهندس مشاور جرات نمی‌کند بگوید حقوق کارگر تضییع می شود؟ چه سیستمی تعبیه کرده‌اند در این سال ها، که کارگران شهرداری‌ هر روز سفره‌شان خالی‌تر می‌شود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها