موج
کدخبر : ۳۱۷۳۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317389

رئیس کل دادگستری مازندران :

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: کاهش جمعیت کیفری در استان مازندران ضروری است و در این راستا در سالجاری تا کنون 850 زندانی آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حجت السلام محمد صادق اکبری اظهار داشت : قضات باید از زندانها بازدید داشته باشند و هدف مهم از این بازدید‌ها، پیگیری مسائل و مشکلات مددجویان و اطلاع از نحوه اجرای محکومیت‌ها و برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و کوتاه کردن فرآیند رسیدگی به درخواست‌های قضایی و حقوقی زندانیان می باشد.

وی ادامه داد: قضات با حضور در زندان و دیدار با زندانیان از نزدیک می‌توانند در جریان مسائل، مشکلات و مسائل مطروحه زندانیان قرار گیرند و در چهارچوب حدود، اختیارات و مقدورات قانونی، اقدام لازم جهت حل و فصل مشکلات آنان را فراهم سازند.

اکبری تصریح کرد: مددجویان در این مدت که در ندامتگاه‌ها هستند باید تلاش کنند نگاه و رفتارشان به زندگی تغییر یابد وگرنه آزادی از زندان بدون ایجاد تحول رفتاری و اخلاقی ،مشکلی را حل نخواهد کرد.

رئیس دادگستری مازندران به موضوع صلح و سازش اشاره کرد و افزود: شورای حل اختلاف می‌تواند در کاهش آمار زندانیان بسیار مفید و اثرگذارباشد که این امر با تقویت شعب شورای حل اختلاف زندان امکان پذیرتر خواهد بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها