موج
کدخبر : ۳۶۴۸۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364863

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر:

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نوشهر گفت: نخستین یادواره شهدای هنرمند به همت کانون بسیج هنرمندان نوشهر و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان اسفند امسال به میزبانی نوشهر برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، بابک شمس ناتری دیدار اعضای بسیج هنرمندان نوشهر با حجت الاسلام محمود مشایخ امام جمعه این شهرستان با تبریک دهه فجر و ولادت حضرت زهرا (س) روز زن و روز مادر و نیز ولادت حضرت امام (ره) با اشاره به موضوع تبیین گام دوم انقلاب، اظهار داشت: مهمترین وظیفه هنرمندان در بیانیه گام دوم انقلاب این است که بتوانند از ابزارهای اثر بخش فرهنگی و هنری استفاده کنند تا بتوانند تأثیرات لازم را بر جامعه و فرهنگ عمومی بگذارند.

وی ادامه داد: گام دوم انقلاب به هنرمندان متعهد نیاز دارد و مؤلفه آن انجام حرفه ای کار هنری است تا به صورت تخصصی در قاب هنر مفاهیم اساسی را به جامعه منتقل کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نوشهر گفت: فرهنگسازی صحیح باید با فعالیتهای مداوم و مؤثر هنرمندان تحقق پیدا کند و آنقدر هنرنمایی ها اثرگذار باشد که هنرمندان به عنوان رئوس مهم با تولید محتوای اثربخش به جامعه کمک کنند.

وی با بیان اینکه اهالی فرهنگ و هنر برای خط و مسیر مشخص در جامعه باید تقویت حوزه تولیدات فاخر را در نظر بگیرند، افزود: کانون بسیج هنرمندان شهرستان نوشهر کمیته تخصصی و علمی فرهنگ و هنر را در راستای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب تشکیل دهد.

شمس ناتری تأکید کرد: استفاده درست و اصولی از زبان هنر و حمایت از هنرمندان موثر، متعهد، متخصص و کاربلد از وظایفی است که در کانون بسیج هنرمندان شهرستان باید مانند گذشته به آن بپردازند.

وی با اشاره به اینکه جوانان هنرمند با ارائه آثار هنری و ایجاد پویایی در فرهنگ و هنر، می توانند در راستای گام دوم انقلاب پیش بروند، تصریح کرد: در تولید محصولات فرهنگی و هنری به اشاعه فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی پرداخته و از اثربخشی فرهنگ عامه در جامعه بهره گرفته شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نوشهر با بیان اینکه هنرمندان مراقب دام‌های حاشیه ای باشند، چالش های بوجود آمده در جامعه باید با مهندسی فرهنگی مرتفع شود، تصریح کرد: از اقدامات پیش بینی شده برای اسفندماه، برگزاری نخستین یادواره شهدای هنرمند به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر است.

وی اظهار داشت: قطعا برای برگزاری یادواره همراهی دیگر مسئولان نیاز است و یک سخنران ملی دعوت خواهد شد و به دلیل شرایط کرونایی این یادواره به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها