موج
کدخبر : ۳۷۴۹۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374907

شهریاری در گفتگو با خبرگزاری موج مطرح کرد:

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان گفت: در چنین شرایط اضطراری موافق پولی شدن واکسن نیستیم.

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، در واکنش به اظهارات روحانی مبنی بر اینکه اگر هر شرکت و موسسه‌ای برای واردات واکسن کوچک‌ترین مشکلی دارد، مستقیماً به دفتر رئیس‌جمهور نامه بنویسد و من مستقیماً مسئله را دنبال می‌کنم و می‌تواند میلیون‌ها دوز واکسن وارد کشور شود، اظهار داشت: طبق قوانین، متولی سلامت، وزارت بهداشت و درمان است و هر دارو یا واکسنی که وارد می شود باید تاییدیه سازمان غذا و دارو را داشته باشد لذا هیچ نهاد و ارگان دیگری نمی تواند دارو و یا واکسن را وارد کشور کند.

وی ادامه داد: اگر هر کسی چنین کاری را انجام دهد قطعا خلاف قانون عمل کرده است.

واردات واکسن جزء وظایف دولت است و دولت باید آنرا وارد کند

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی گفت: در کشوری که ادعا می کنیم باید عدالت در سلامت اتفاق افتد، واردات واکسن را جزء وظایف حاکمیتی دولت می دانیم و دولت باید آنرا وارد کند.

شهریاری با طرح این سوال که چطور دولت نمی تواند واکسن کرونا را وارد کند اما بخش خصوصی می تواند؟! بیان داشت: این مهم بی عدالتی یا بعبارتی یک مسئله اجتماعی را در جامعه رقم خواهد زد و با شعارهایی که ما در جمهوری اسلامی سر می دهیم سازگار نیست.

بیشتر بخوانید:

قیمت واکسن وارداتی توسط بخش خصوصی ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است

موافق  پولی شدن واکسن نیستیم

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چنین وضعیت اضطراری ما موافق  پولی شدن واکسن نیستیم، افزود: اگر این اتفاق بیفتد باید کسانی که پول دارند بروند و واکسن بزنند و کسانی که پول ندارند در صف بمانند تا هر موقع که دولت در توانش بود، واکسن بزنند!

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دولت خیلی کارها را انجام می دهد که مورد توافق ما نیست، لذا کمیسیون بهداشت برای حل این گونه مسائل از مجاری قابل پیگیری، اقدام می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها