موج
کدخبر : ۳۶۴۶۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364613

سردار حسنی اهنگر:

فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) گفت: در مسیر اجرای نقشۀ راه عملیاتی بیانیه گام دوم، تحوّل در ساختار‌ها و تربیت کارگزاران، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و نتیجۀ این تحوّل و تعالی شکل‌دهی نظام انقلابی تمدن‌‏ساز است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، دومین همایش بین‌المللی گام دوم انقلاب مکتب شهید سلیمانی در دانشگاه امام حسین (ع) با حضور محسن رضایی «دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام»، سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا حسنی آهنگر «فرمانده دانشگاه امام حسین (ع)»، فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و میهانان اقلیت‌های مذهبی ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز شد.

گفتنی است در این همایش پیام تصویری آیت الله مکارم شیرازی پخش شد.

 سردار سرتیپ دوم پاسدار «محمدرضا حسنی آهنگر» در تشریح فلسفه برگزاری همایش بین‌المللی گام دوم انقلاب اسلامی گفت: دانشگاه جامع امام حسین (ع) با شعار تزکیه، جهاد علمی و دانشگاه تمدن‌‌ساز، با مساعدت سایر دانشگاه‌‌ها و مراکز علمی و پژوهشی ملی و بین‌‌المللی، این همایش را در راستایگفتمان‌‌سازی و مطالبه‌‌گری نخبگانی و عمومی طراحی کرده‌ که پس از برگزاری نشست‌های فراوان علمی به‌صورت حضوری و مجازی در دانشگاه‌ها و مراکز مختلف، در حال برگزاری است.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اعلام خبر تشکیل دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم در دانشگاه جامع امام حسین (ع) اظهار داشت: تشکیل این دبیرخانه یک نگاه و ضرورت راهبردی بود و هست که نیازمند همت و همکاری همه‌جانبۀ جامعۀ نخبگانی و متصدیان امر است تا با ارادۀ جمعی، عزم راسخ و برنامه‌‌ریزی دقیق، علاوه بر گفتمان‌‌سازی و تبدیل آن به گفتمان غالب عرصۀ انقلاب اسلامی به احصای مدل‌‌ها و تولید الگو‌های بومی پرداخته شود و در نهایت نیز برنامۀ نقشه راه اقدامی آن در قالب هشت برنامۀ پنج‌ساله و برش برنامۀ هفتم به‌عنوان اولین برنامۀ پنج‌ساله طراحی و تدوین شود.

سردار حسنی آهنگر با تأکید بر ضرورت اجرایی شدن بیانیۀ راهبردی گام دوم انقلاب اسلامی و تحقق آرمان بلند آن، اظهار کرد: یکی از راه‌های اجرایی شدن بیانیه گام دوم، نفی استکبار و غلبه بر آن با شناسایی و درک نقشۀ راهبردی عملیاتی جنگ ترکیبی و هوشمند قرارگاه نظام سلطه و جهاد برای افول تمدن غرب با زوال شبکۀ فاسد صهیونیستی است.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) آینده‌پژوهی را از دیگر راه‌های تحقق بیانیه گام دوم عنوان کرد و افزود: آینده‌پژوهی با هدف ساخت آیندۀ مطلوب و حکیمانۀ جهان آینده مبتنی بر دستیابی به دانش و به‌کارگیری علوم و فنون تحول‌آفرین و مرجع‌‌ساز، از جمله هوش شناختی به‌عنوان یک پدیدۀ پارادایم‌‌ساز، که همانند انقلاب صنعتی، جهان واقعی را به‌سوی جهان مجازی با حکمروایی هوشمند راهبری خواهد کرد.

رئیس دومین همایش بین‌المللی گام دوم انقلاب اسلامی، مکتب شهید سلیمانی تصریح کرد: تدوین الگوی تبیین، نظریه‌پردازی، گفتمان‌‌سازی و اجرای آن به‌منظور تحقق گفتمان غالب در عرصۀ انقلاب اسلامی و مطالبه‌‌گری آن در کشور همراه با طراحی و تدوین نقشۀ راه عملیاتی و اقدام آن تقسیم کار ملّی و استفاده از توانمندی‌‌ها و ظرفیت‌‌های موجود از دیگر عوامل تحقق بیانیه گام دوم است.

سردار حسنی آهنگر با بیان اینکه در مسیر اجرای نقشۀ راه عملیاتی بیانیه گام دوم، تحوّل در ساختار‌ها و تربیت کارگزاران، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است گفت: نتیجۀ این تحوّل و تعالی، ارائۀ الگو‌های اقتدارآفرین و جهان‌شمول در تراز انقلاب اسلامی و مدیران جهادی بوده و پیامد اجرای آن، شکل‌دهی نظام انقلابی تمدن‌‌ساز است. چرا که قرار نیست الگو‌ها و نظام‌های تمدنی دیگران را تقلید کرد و تاریخ را تکرار نمود، بلکه با حرکت جهادی قرار است تاریخ جدید را رقم زد و جهان جدید مبتنی بر اسلام ناب محمّدی (ص) برای رشد و تعالی انسان جهت رسیدن به قرب الهی ساخت.

سردار حسنی آهنگر تأکید کرد: ریل انقلاب اسلامی که به فضل الهی منتهی به آرمانش، تمدّن نوین اسلامی خواهد شد، هنوز کامل نشده و نیازمند ارائۀ نظریه‌‌ها، مکتب‌‌ها، نظام‌‌ها و الگو‌های عملیاتی در عرصه‌‌های یکپارچۀ فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، دفاعی و امنیتی با نگاهی حکمت‌بنیان است.

سردار حسنی آهنگر با اشاره به مجاهدت‌های سردار سلیمانی در دفاع مقدس و جبهه بین الملل مقاومت اسلامی خاطرنشان ساخت: سردار حاج قاسم سلیمانی، چهرۀ بین‌المللی و مرد میدان مقاومت، تربیت‌یافتۀ مکتب ولایت، با تکثیر این الگو و به‌کارگیری آن در محور مقاومت، توانست با کاهش فضای ژئوپلیتیک و اثربخشی و نفوذ تمدنی نظام سلطه در جغرافیای منطقه، به گفتمان و دامنۀ انقلاب اسلامی عمق بخشیده و اقتدار منطقه‌ای و بین‌المللی را به ارمغان آورد.

وی افزود: موضوع مکتب شهید سلیمانی، بسیار مهم و الگوی دقیق عملی برای تربیت مدیران جهادی تمدن‌ساز فراروی صاحب‌نظران و متولیان امر است. نتیجۀ این نگاه، فهم این مطلب است که چگونه صاحب این مکتب، سبب بسط عملی مکتب اسلام در منطقه شده است.

وی با بیان اینکه در دو سطح می‌توان از مکتب شهید سلیمانی سخن گفت افزود: سطح اول مکتب اسلام و سطح دوم مکتب کارگزاران اسلام است. مکتب اسلام، شاگردانی نظیر حمزۀ سیدالشهدا، سلمان فارسی، مالک اشتر و حضرت عباس علیه‌السلام دارد که مکتب کارگزاران اسلام را شکل می‌دهند. شهید سلیمانی و شهدای بزرگوار ما از جمله مدیران و کارگزاران تربیت‌یافتۀ این مکتب‌اند. عملاً شهید سلیمانی، شاگرد و تربیت یافته حضرت امام (ره) نیز به‌عنوان نایب آقا امام زمان (عج) است.

وی با اشاره به جنایات داعش گفت: جنایات، ظلم‌ها و خطراتی که داعش و باقی گروه‌های تکفیری کردند، اگرچه سخت و تلخ است، اما این‌ها خیلی خطرات بزرگی نبود، خطر بزرگ که رهبر انقلاب آن را فهمیدند و به عمق واقعه پی برده‌اند، تصویرِ نادرستِ از اسلامِ وارونۀ مبتنی بر همان اسلام امریکایی و انگلیسی بود که توسّط داعش و حامیان آن‌ها به دنیا ارائه و در ذهن مردم جهان نقش می‌بست.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) با تأکید بر اهمیت اطاعت و تبعیت از رهبر انقلاب افزود: علامه طباطبایی صاحب تفسیر المیزان می‌فرماید، آقای حسن‌زادۀ آملی را کسی نشناخت جز آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، راهی که حسن‌زاده در پیش دارد، خاک آن توتیای چشم طباطبایی، آیت‌الله حسن‌زادۀ آملی در تاریخ ۲۲/۷/۸۸ در زمان فتنه به همه سفارش می‌کنند و می‌فرماید، گوش‌هایتان تنها به کلام رهبری باشد که گوش ایشان به کلام آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

وی با اشاره به مؤلفه‌های پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه گفت: در میدان عملیات نظامی نیز آقای سیدحسن نصرالله می‌گوید، ما در جنگ ۳۳ روزه، یک برگ برنده داشتیم؛ هر چه آقا گفت، گوش کردیم.

 حسنی آهنگر افزود: اصول و مبانی‌ که به‌ عنوان مکتب شهید سلیمانی باید پیرامون آن پژوهش و تحقیق و به مدل و الگو تبدیل شود، درک و فهم انقلابی شهید سلیمانی و گوش دادن به حرف، ولی زمان و اطاعت محض از ایشان است، هر چند که همه مخالف باشند.

وی با بیان اینکه افراد زیادی عملکرد شهید سلیمانی در زمان حیاتشان را نقد و تحلیل کردند، ایشان هم مطمئناً می‌شنید و برخی هم مستقیماً به خود شهید می‌گفتند ادامه داد: نکته‌ای که باعث شد شهید سلیمانی برغم همه آن حرف‌ها پرقدرت‌تر، باصلابت‌تر، پایدارتر و با شجاعت کامل مسیرش را ادامه بدهد، درک و فهم انقلابی از تدابیر آقا بود، او باور داشت که حرف آخر، حرف آقا است. او هر چه فرمودند، باید مانند سرباز عمل کرد.

آهنگر با بیان اینکه شهید سلیمانی با خودسازی و توجه به سفارش‌های امامین انقلاب اسلامی، توسل به ائمه اطهار (ع)، خواندن زیارت‌ها و ادعیه‌های مختلف صاحب مکتب شد گفت: وی در دفاع مقدس به یک منظومۀ فکری درست از حضرت امام و اسلام رسیده بود و شهید سلیمانی را به‌ عنوان یک الگو در میدان مأموریت خودش عملی کرده بود و آن را در میدان‌های جدید توسعه داد و تداوم بخشید. وقتی به مکتب شهید سلیمانی توجّه می‌کنیم، عملاً امتداد عملی منظومه و اندیشۀ فکری امامین انقلاب اسلامی را در میدان عمل می‌بینیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها