موج
کدخبر : ۳۵۳۶۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353620

سرکنسول ایران در سلیمانیه عراق:

سرکنسول ایران در سلیمانیه عراق گفت: تاکید می کنم جمهوری اسلامی ایران همان طور که در مقاطع مختلف تاریخی و در سختی ها و مصیبت هایی چون فاجعه شیمیایی حلبچه، انفال و جنگ با داعش در کنار مردم اقلیم کردستان بود، آمادگی کامل دارد در دوره شکوفایی و توسعه نیز در کنار مردم اقلیم کردستان باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی شوشتری سرکنسول کشورمان در سلیمانیه عراق، در خصوص روابط اقتصادی ایران و اقلیم کردستان در دوره کرونا گفت: با تدبیر و توافق مقامات دو طرف، تبادلات تجاری در دوره کرونا با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در مرزها ادامه یافت. 

مهدی شوشتری، در مصاحبه با شبکه خبری سلیمانیه (SNN)به سوالات مجری در خصوص جنبه های مختلف روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان عراق و استان سلیمانیه پاسخ گفت. 

وی  در بخشی از مصاحبه در خصوص چشم انداز روابط دو کشور ایران و عراق  اظهار کرد :توافق روسای جمهور اسلامی ایران  و عراق، رسیدن به سقف بیست میلیارد دلار تبادلات تجاری در سال است.

 سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در خصوص روابط اقتصادی ایران و اقلیم کردستان در دوره کرونا گفت: با تدبیر و توافق مقامات دو طرف، تبادلات تجاری در دوره کرونا با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در مرزها ادامه یافت. 

شوشتری در بخش دیگری از این مصاحبه، روابط با دو استان سلیمانیه و حلبچه را با توجه به بیش از ۶۰۰ کیلومتر مرز مشترک و فعال بودن دو مرز رسمی پرویزخان و باشماق و ۴ بازارچه مرزی و مناسبات ریشه دار تاریخی و اشتراکات فرهنگی و اجتماعی، با اهمیت توصیف کرد.

 سرکنسول جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به فاجعه شیمیایی حلبچه و میزبانی مردم ایران از مردم مظلوم حلبچه خاطرنشان کرد: به دلیل جایگاه خاص حلبچه برای ما، آمادگی کمک به توسعه و ابادانی این استان را داریم. 

شوشتری افزود: مجددا تاکید می کنم جمهوری اسلامی ایران همان طور که در مقاطع مختلف تاریخی و در سختی ها و مصیبت هایی چون فاجعه شیمیایی حلبچه، انفال و جنگ با داعش در کنار مردم اقلیم کردستان بود، آمادگی کامل دارد در دوره شکوفایی و توسعه نیز در کنار مردم اقلیم کردستان باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها