موج
کدخبر : ۳۳۶۸۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336859

موسوی لارگانی:

نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت:آقای روحانی یادتان نرفته که اعلام کردید هم باید چرخ سانترفیوژها بچرخد و هم چرخ اقتصاد. متاسفانه هر دو چرخ به دلیل بی‌تدبیری شما و دولت خسته و لیبرالتان از کارافتاده است.

 به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، سید ناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن تشکر و قدردانی از مردم شهرستان فلورجان به دلیل حضور در انتخابات علیرغم تلاش باندهای ثروت و قدرت و غالب بودن فضای دروغ، تزویر، تهمت، ریا و تبلیغات رنگارنگ چند میلیاردی که  قبارها را کنار زده و با بصیرت مثال زدی خود برای چهارمین بار مدال پرافتخار خدمتگزاری به خود را نصیب بنده نموده‌اند، گفت: 18 تیر ماه در حافظه تاریخی ملت ایران ماندگار است. مردم هیچ گاه خاطرات تلخ تیر 78 را فراموش نخواهند کرد. حال بعد از گذشت 21 سال یکی از مصوبین آن واقعه تلخ که در فتنه 88 نیز در شعله‌ورتر شدن آتش نقش بی‌بدیلی داشت و شرایطی که در سال‌های بسیاری قوه مجریه تحت سیطره او و هم پیاله‌هایش بود به جای خود و دوستانش، رهبری مظلوم را به عنوان مسئول مشکلات اقتصادی ملت نشانه می‌رود « اللّهُمَّ اجْعَلْ عَواقِبَ امُورِنا خَیْراً»

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از ملت ایران می‌خواهم با تقرب به درگاه الهی و رعایت دقیق دستورهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با ویروس کرونا مقابله نمایند هرچند سال‌ها است که به واسطه عملکرد غلط برخی از مسئولین و عدم توجه به نصایح مقام معظم رهبری فاصله گذاری طبقاتی و شکاف اجتماعی در بین ملت نهادینه شده است.

موسوی لارگانی با بیان اینکه وقایعی که در چند ماه اخیر به ویژه در روزها و هفته های گذشته در بازارهای مختلف رخ داده عادی نیست افزود: قیمت دلار در بازار آزاد از  مرز 20 هزار تومان عبور کرده و سکه بیش از 10 میلیون تومان و قیمت مسکن و خودرو نجومی شده است. موجی از تورم دامن گیر اقتصاد کشور شده که تبعات آن بیش از همه بر جیب طبقات مستضعف و متوسط جامعه فشار می‌آورد. انگار آقای روحانی کمر همت را بسته که اقتصاد ایران را ویران نمایند. مجلس یازدهم که با شعار نجات اقتصادی ایران تشکیل شده فرصت چندانی برای عمل به این شعار ندارد. گزارش‌های ارائه شده اعضای دولت در هفته‌های اخیر نه تنها قانع کننده نیست بلکه از دید بنده زمینه ساز تورم نیز هست. هنگامی که رئیس بانک مرکزی در تلویزیون شفاف می‌گوید که دولت برنامه ای برای دخالت در بازار ارز و تقویت ارزش پول ملی ندارد امید به اصلاح کمرنگ تر می‌شود. قیمت حال خود را با نرخ بازار آزاد تطبیق می‌دهند نه گفته‌های شما.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: وقتی وزیر شهرسازی به جای ارائه راهکار برای حال مشکل مسکن نمک بر زخم ملت می‌پاشد و می‌گوید "نخرید تا ارزان شود". قرار بود برجام منجر به حل مشکلات اقتصادی و رفع کامل تحریم ها شود اما فرجام برجام را ببینید، آمریکا بدون کوچکترین پرداخت هزینه‌ای از برجام خارج شده است. آقای روحانی یادتان نرفته که اعلام کردید که تمام تحریم ها روز عملیاتی شدن برجام، لغو شده و دیگر بازگشتنی نیست؟ گفتید هم باید چرخ سانترفیوژها بچرخد و هم چرخ اقتصاد. متاسفانه هر دو چرخ به دلیل بی‌تدبیری شما و دولت خسته و لیبرالتان از کارافتاده و تحریم‌ها همگی برگشته است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اخطاب به رئیس جمهور کشورمان، اظهار کرد: شما در طول هفت سال گذشته به هیچ یک از توصیه‌ها مقام معظم رهبری عمل نکردید و در موارد متعدد همانند یک نفوذی، تقابل و ستیزه با ارکان نظام را در راس برنامه‌ها و سخنانتان قرار دادید. با این همه فاجعه چاره کار این است که مجلس از شخص رئیس جمهور دعوت کند تا با حضور در جلسه علنی پاسخگوی این همه نابسامانی باشد. شما که اعتماد مردم را با ناخردی صلب کردید، باید پاسخ‌گو باشید. تضاد در حرف، شعار و عملتان قبل و بعد از ریاست جمهوری کاملا مشهود است برای نمونه یکبار سخنان خود را در 22 فروردین 92 با اظهاراتتان در 3 تیر ماه 99 بازخوانی کنید تا ببینید با ملت چه کردید. فساد سازمان یافته در امور مختلف ریشه دوانده و ما از سوی رئیس جمهور هیچ اقدامی را مشاهده نمی‌کنیم.

این نماینده مردم در مجلس عنوان کرد: اگر مجلس یازدهم در همین ابتدای دوره به درخواست عمومی ملت در برخورد با این نوع رفتارها کم توجهی نماید عملاً فرصت طلایی خود را از دست خواهد داد. ان‌شاءالله رئیس مجلس با تسریع در پذیرش این خواسته عمومی ملت که با امضای نزدیک به 200 نماینده مجلس اهمیت دو چندان پیدا کرده، زمینه اجرای اصل 88 قانون اساسی را فراهم کند.

موسوی لارگانی  در پایان خطاب به رئیس جمهور، گفت: آقای روحانی با فضا سازی رسانه‌های دروغ نمی‌توان کاری را حل کرد و باید در خانه ملت حاضر شده و جوابگوی سوالات نمایندگان باشید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها