موج
کدخبر : ۳۳۰۶۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330602

میرتاج الدینی در گفتگو با موج:

منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم گفت: همانگونه که مجلس برای انتخاب یک وزیر رای اعتماد می دهد باید برای عزل آن هم نظارت کند.

حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به اولویت های مجلس یازدهم در بعد نظارتی، اظهار داشت: مجلس باید بر کارهای اجرایی از ابزار نظارتی خود استفاده کند.

وی ادامه داد: اولویت های مجلس در بعد نظارتی و حتی تقنینی باید توجه به وضعیت سالم اقتصادی باشد.

منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم گفت: اولویت مجلس یازدهم طبعا با مشکلات حال حاضر کشور که همان مشکلات معیشتی و اقتصادی است گره خورده و تقویت بنیان‌های اقتصادی می‌تواند اثربخشی قابل توجهی داشته باشد.

میرتاج الدینی با اشاره به موضوع برکناری وزیر صمت افزود: همانگونه که مجلس برای انتخاب یک وزیر رای اعتماد می دهد باید برای عزل آن هم نظارت کند؛ نمی شود که شب بخوابیم و صبح وقتی بیدار شدیم شاهد عزل یک وزیر باشیم و آب از آب تکان نخورد!

وی افزود: نمی‌شود که رییس دفتر رییس جمهور بخواهد تا لایحه‌ای در مجلس رای بیاورد و اگر رای نیاورد، وزیر وزارتخانه بزرگی مانند صنعت عزل شود.

بیشتر بخوانید: 

ضرورت اصلاح ساختار اداری کشور در مجلس آینده

عدالت مالیاتی؛ اولویت مجلس آینده

دولت با اعتماد به غرب کارخانه ها را به تعطیلی کشاند/ اولویت مجلس یازدهم نظارت بر مسائل اقتصادی خواهد بود

تقویت بنیان‌های اقتصادی اولویت مجلس یازدهم قرار گیرد

دستگاه های اجرایی در اجرای قانون برنامه ششم ضعیف عمل کرده اند/مجلس از ابزارهای نظارتی خود استفاده نکرد

میرتاج الدینی با بیان اینکه نباید این مسائل قربانی تبانی شود، ادامه داد: مگر مجلس باید حرف دولت را گوش کند،  این اتفاق به اشتغال کشور ضربه وارد می‌کند و درست نیست.

منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم با بیان اینکه عزل وزیر صنعت یک بازی سیاسی است، تصریح کرد: مگر مجلس در اختیار یک وزیر است که بخواهد تاسیس یک وزارتخانه ای رای بیاورد یا نیاورد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها