موج
کدخبر : ۳۲۹۵۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329510

لاهوتی در صحن علنی مجلس:

سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس قوه قضائیه باید برای هر کرسی حقوق‌دان شورای نگهبان دو نفر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ معرفی کند تا نمایندگان مجبور نباشند تنها به یک نفر رای دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، مهرداد لاهوتی سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 21 اردیبهشت)‌در جلسه علنی در باره اصلاح قانون آیین نامه داخلی مجلس در خصوص انتخاب حقوق دانان شورای نگهبان اظهار داشت: کمیسیون آیین نامه با این اصلاحیه درخواست کرده است که پس از معرفی حقوق دانان شورای نگهبان به مجلس، انصراف هر یک از آنها قبل از آنکه موضوع در دستورکار هفتگی مجلس قرار گیرد، امکان پذیر است. یعنی این که رئیس قوه قضائیه می‌تواند فردی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به مجلس معرفی کرده و قبل از آنکه رأی‌گیری در این خصوص در دستورکار مجلس قرار گیرد، فرد حقوق دان معرفی شده امکان انصراف دارد و بر همین اساس رئیس قوه قضائیه می‌تواند فرد دیگری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به جای او معرفی کند.

وی خاطرنشان کرد: رئیس قوه قضائیه طبق قانون فعلی دو نفر حقوق دان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای هر کرسی به مجلس معرفی می‌کند که ما پیش از این مشاهده کردیم یک نفر از آنان انصراف داد و مجلس و نمایندگان مجبور شدند به یک نفر معرفی شده و باقیمانده رأی دهند.

سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: رئیس قوه قضائیه باید برای هر کرسی حقوق‌دان شورای نگهبان دو نفر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ معرفی کند و مجلس هم بین دو فرد معرفی‌شده به یک نفر رأی دهد. اما عملا نباید در لحظات پایانی یک نفر انصراف داده و ما نمایندگان مجبور به رأی دادن به یک نفر شویم.

وی خاطرنشان کرد: حق رئیس قوه قضائیه برای معرفی دو حقوق دان شورای نگهبان به ازای هر کرسی وجود دارد و این حق سلب نشده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها