موج
کدخبر : ۳۱۵۵۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315508

موسوی در جمع خبرنگاران:

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از صحبت های ظریف در مصاحبه با اشپیگل آلمان بد برداشت شده است چرا که صحبتی از مذاکره با آمریکا وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در حاشیه نشست هم اندیشی درباره نقش ایران در زمینه تعامل و ایجاد صلح و هویت ملی، در جمع خبرنگاران درباره صحبت های ظریف در مصاحبه با روزنامه اشپیگل آلمان، اظهار داشت: از صحبت های آقای ظریف بد برداشت شده است.

وی ادامه داد:  جا دارد از اینکه  منبع برخی از رسانه ها توییت های فارسی ترامپ است ابراز تاسف کنم . زیرا صحبت های وزیر بد ترجمه شده یا بد فهمیده شده و علاوه براین بد به او(ترامپ) انتقال داده شده است.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: حرفی که ظریف زده موضوع تازه ای نبود و جدید نیست. او سیاست اصولی جمهوری اسلامی را بیان کرد. سیاستی که بر سخنان مقام معظم رهبری، دولت و سایر مقامات کشورمان مبتنی بود و به عنوان یک صحبت اصولی همواره بیان شده بود.

موسوی اظهار کرد: ظریف در مصاحبه با اشپیگل گفته بود که اگر آمریکایی ها به شرایط قبل از ۲۰۱۷ و تحریم‌های ظالمانه جدیدی که علیه تهران وضع کرده اند باز گردند، در این صورت در قالب همان۱+۵ قبلی امکان حضور و گفت و گوی‌های جمعی با آنها وجود خواهد داشت .

موسوی با بیان اینکه صحبت از مذاکره با آمریکا و گفت و گوی دو جانبه  با آنها نبوده، علاوه براین بحثی هم از پذیرفتن به اصطلاح توافق ترامپ که اخیرا بر روی آن مانور می دهد درمیان نیست، تصریح کرد: این موضع اصولی ما است و با این صحبت، ترامپ را به گوشه رینگ  می بریم چرا کهزیرا پذیرفتن شرط ما  به معنای شکست تمام سیاست های او بوده و اگر این موضوع را نپذیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها