English

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف نواب/ آگهی اجاره های نجومی پیش از فصل جابه جایی

در حال حاضر قیمت آپارتمان در مناطق مختلف نواب متری 30 تا 60 میلیون تومان ثبت شده اما نکته عجیب این است که هنوز فصل اجاره ها شروع نشده عده ای و به دلیل انتظارات تورمی با قیمت های نجومی آگهی های خود را ثبت کرده اند

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف نواب/ آگهی اجاره های نجومی پیش از فصل جابه جایی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، بازار مسکن در شش ماهه اخیر همزمان با سیگنال ارز با رشد قیمت حدود 70 درصد مواجه بوده و حالا بسیاری از مردم خبرهای این حوزه را به شدت رصد می کنند تا ببینند آیا قیمت ها در سال 1402 تغییری خواهد داشت یا اینکه به واسطه رکودی که در این بازار حاکم شده است، قیمت ها ثبات باقی می مانند.

در حال حاضر تقریبا معاملات مسکن به حداقل ممکن رسیده و خریداری در بازار پیدا نمی شود به همین دلیل اگر فروشنده ها خیلی برای فروش عجله داشته باشند حداقل باید ده درصد تخفیف در آگهی ها اعلام کنند تا مشتی به سراغ آنها بیاید.

 

بیشتر بخوانید:

سرمایه مورد نیاز برای خرید آپارتمان در برخی مناطق شرق تهران

شهرداری سالانه در ساخت ۱۸۰ آپارتمان مشارکت خواهد کرد

وضعیت فروش و اجاره آپارتمان در شمال شرق تهران / قیمت ها در فصل اجاره چند خواهد شد؟

 

خارج از وضعیت کلی بازار مسکن ، در شرایط کنونی معاملات در هر منطقه متفاوت از مناطق دیگر است، چرا که قیمت ها به قدری بالا رفته که کسی دیگر توان خرید آپارتمان در مناطق شمالی تهران را ندارد به همین دلیل مناطق پایین تر نسبتا رکود کمتری دارد. یکی از محله هایی که هنوز تقاضا دارد نواب، دامپزشکی و آذربایجان است که نسبت به سایر مناطق تهران قیمت ها منطقی تر هستند، البته نباید فراموش کرد که همین مناطق هم نسبت به چند سال پیش با جهش چند صد برابری مواجه شده اند و عملا قیمت های کنونی این منطقه هم به معنای عقب ماندگی در رشد قیمت نسیت.

 

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف نواب

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف نواب هم بسیار متفاوت است به طوری که در خیابان های منتهی به پایین نواب قیمت ها کمتر از 40 میلیون تومان به ازای هر متر است و به محدوده نواب با میدان جمهوری که نزدیک می شوید قیمت ها به سمت بالا می روند به طوری که آپارتمان های نوساز تا متری 60 میلیون تومان هم آگهی شده است، البته این قیمت ها به صورت میانگین است. چرا که برخی هم با قیمت های بسیار نجومی تا 75 میلیون تومان هم آگهی کرده اند اما به طور کلی قیمت هایی که به میانگین نزدیک تر باشند احتمال بیشتری برای معامله دارند و مابقی باید همچنان در وضعیت انتظار باقی بمانند.

در حال حاضر منطقه نواب از نظر اجاره نشینی هم جزو مناطقی است که بیشترین استقبال را دارد، زیرا علاوه بر اینکه مجتمع های بزرگی در این مناطق وجود دارد که شرایط اجاره نشینی را برای افراد راحت کرده است به دلیل اینکه در کنار بزرگراه هستند و تردد با ماشین برای عده ای راحت است قیمت های آنها نسبت به سایر مناطق هم بهتر است به همین دلیل بازار اجاره نشینی این منطقه همیشه در ماه های پایانی فصل بهار کاملا داغ است.

در حال حاضر نرخ اجاره برای آپارتمان های بین 60 تا 80 متر در محدوده نواب بین 30 تا 60 میلیون تومان رهن کامل است و به نسبت اینکه رهن کاهش پیدا کند اجاره افزایش می یابد که تقریبا به صورت عرفی به ازای کاهش هر صد میلیون تومان در ودیعه 2 میلیون تومان به اجاره ها افزوده می شود.

در حال حاضر به دلیل اینکه هنوز فصل اجاره ها شروع نشده عده ای به دلیل انتظارات تورمی با قیمت های نجومی آگهی های خود را ثبت کرده اند، از این رو به نظر می رسد در چند هفته آینده شاهد تغییراتی در بهای اجاره آپارتمان های این منطقه باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه