English

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

وضعیت فروش و اجاره آپارتمان در شمال شرق تهران / قیمت ها در فصل اجاره چند خواهد شد؟

در حال حاضر قیمت ها هنوز نسبت به پایان سال گذشته تغییر چندانی نداشته اند، زیرا در ماه رمضان هستیم و تقاضایی برای اجاره مسکن وجود ندارد .

وضعیت فروش و اجاره آپارتمان در شمال شرق تهران / قیمت ها در فصل اجاره چند خواهد شد؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، با شروع به سال جدید بسیاری از مردم نگران افزایش قیمت ها هستند، زیرا طبق سابقه سال های گذشته تورم در اقتصاد کشور بیش از 40 درصد بوده، هر چند رئیس کل بانک مرکزی وعده داده که رشد نقدینگی و تورم ارزی امسال کنترل خواهد شد و بر مبنای آن پیش بینی شده دولت در بهترین حالت بتواند نرخ تورم را تا سی درصد کنترل کند.

اما مسئله اینجاست که در برخی بازارها همچون اجاره و مسکن قیمت ها خارج از کنترل دولت در سال های گذشته افزایش داشته است، به عبارت دیگر با وجود اینکه بازار معاملات مسکن راکد بوده اما قیمت ها همچنان صعودی بوده اند و این مساله روی بازار اجاره تاثیر بیشتری گذاشته است.

در یک سال گذشته تورم مسکن در کشور حدود 70 تا 80 درصد بوده است و این تغییر ده درصدی به تفاوت در مناطق و ... بر می گردد، از این رو اگر بازار اجاره هم همین میزان تورم داشته باشد یک فاجعه برای دهک های پایین محسوب می ود، از این رو به نظر می رسد که دولت در سال جاری هم محدودیت هایی برای افزایش قیمت اجاره اعمال کند.

در حال حاضر قیمت ها هنوز نسبت به پایان سال گذشته تغییر چندانی نداشته اند، زیرا در ماه رمضان هستیم و تقاضایی برای اجاره مسکن وجود ندارد اما کم کم به فصل اجاره ها نزدیک تر می شویم در آن زمان به دلیل اینکه به یکباره موج جدیدی برای قرارداد اجاره ایجاد می شود قیمت ها به شدت بالا می روند.

 

بیشتر بخوانید:

رشد قیمت مسکن تا چه زمانی ادامه دارد؟/ رکود نهضت مسکن ملی به تورم بازار دامن زد

نهضت ملی مسکن تمام تقاضای مسکن را پاسخ نمی دهد/ بروکراسی اداری پروانه ساختمان، سرعت گیر ساخت و ساز!

آمار تورم مسکن غیر واقعی است یا مصاحبه مسئولان!؟

قیمت پایه نهضت مسکن ملی افزایش یافت / دلایل افزایش قیمت مسکن با وجود رکود

 

پیش_بینی-میزان-افزایش-اجاره-بهاء-مسکن-در-تابستان

 

وضعیت عرضه و تقاضای مسکن

از طرف دیگر نباید فراموش کرد که در یک سال گذشته ساخت و ساز در کشور چندان انجام نشده است به همین دلیل نسبت عرضه به تقاضا ناتراز بوده به همین دلیل اثر آن در تابستان امسال دیده خواهد شد و بر اساس افزایش قیمتی که آپارتمان در یکسال گذشته ایجاد شده هزینه اجاره ها هم بالا می رود. برای نمونه قیمت آپارتمان در پاسداران تهران در محدوده بین 10 تا 50 میلیارد تومان وجود دارد و تفاوت قیمت به متراژ و سال ساخت آن بر می گردد و براساس همین تفاوت اجاره های مسکن در این منطقه هم از ودیعه 500 میلیون تومان تا 5 میلیارد تومان وجود دارد و اجاره ها هم تا 30 میلیون تومان در ماه هم وجود دارد.

حالا در برخی آگهی های اجاره حد متعادلی از ودیعه و اجاره نقدی اعلام شده است، اما بیشتر مالکان تمایل دارند که اجاره آپارتمان را به صورت نقدی دریافت کنند و این قیمت ها بسیار عیب به نظر می رسد، زیرا بخش عمده ای از مردم جامعه کارمند و حقوق بگیر هستند که با در نظر گرفتن حقوق تامین اجتماعی و ... بخش عمده هزینه مردم در سبد معیشتی مربوط به مسکن است.

در حال حاضر نزدیک ترین منطقه با پاسداران تهران هروی است که از نظر قیمتی تفاوت چندانی با پاسداران ندارد، به عبارت دیگر تقاضا برای خرید ملک در پاسداران باعث شده گرانی ها از پاسداران به مناطق پایین تر آن هم سرایت کند. البته هنوز از نظر قیمتی هروی بین 20 تا 30 درصد ارزانتر از منطقه پاسداران است، اما برخی آپارتمان ها در همین منطقه هروی با قیمت های بسیار بالا و حتی گرانتر از پاسداران معامله شده اند به همین دلیل در معاملات آپارتمان افراد باید شناخت کافی نسبت به منطقه و حتی کوچه های محلات داشته باشند تا از این طریق بتوانند اقتصادی ترین آپارتمان را خریداری کنند، به عبارت دیگر قیمت آپارتمان در برخی مناطق بین کوچه ها بین 20 تا 30 درصد متفاوت هستند از این رو خریداران با خرید ملک از کوچه های ارزانتر می توانند معاملات اقتصادی رقم بزنند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه