موج
کدخبر : ۳۳۳۷۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333789

نبی الله خون میرزائی در پاسخ به خبرنگار موج؛

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت محصولات آبزیان در ایذان با نرخ دستوری تعیین نمی شود، بلکه نرخ آن با عرضه و تقاضا تعیین می شود و از آنجایی که در بازار داخل عرضه کافی انجام می شود و این محصولات نقش غذا دارو دارند قیمت مناسبی دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس سازمان شیلات ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه  با اشاره به اینکه سال گذشته با سیل آغاز شد و خسارت های زیادی وارده به صنعت شیلات و استخرهای ماهی وارد شد، گفت: در پایان سال 98 مطابق برنامه باید یک میلیون و 250 هزار تن ماهی تولید می کرد، اما در پایان سال تولید به یک میلیون و 280 هزار تن رسید و مصرف سرانه هم بالاتر از برنامه افزایش یافت و به 13 کیلو و 300 گرم رسید. 

نبی الله خون میرزائی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا در پایان سال گذشته تاثیری بر روند مثبت تراز تجاری نگذاشت، افزود: در سال جدید که به جهش تولید نامگذاری شده امیدواریم طبق برنامه اهداف را محقق کنیم. از این رو متناسب با بازار جهانی سناریوهای مختلفی را تدوین کردیم، زیرا شیلات ایران ظرفیت بالایی برای جهش تولید داریم. 

او با تاکید بر اینکه ایران دارای آب شیرین محدود است به همین دلیل رویکرد ما تولید ماهی و میگو در سواحل است، تصریح کرد: به دنبال توسعه در سازگاری با محیط زیست و تولید صادرات محور هستیم.

خون میرزائی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا روند نقل و انتقال را تخت تاثیر قرار داده است، اظهار کرد: بخشی از ماهی ها به دلیل محدودیت صادرات در سال جاری در  مزارع باقی مانده اند، با این حال امیدواریم با رفع محدودیت ها از تراز تجاری 440 میلیون سال گذشته فراتر برویم.

او با اشاره به اینکه به دنبال تحریم تقاضا از طریق خرید حمایتی شیلات هستیم، اظهار کرد: عمده محصولات صادرات در بخش شیلات به صورت فرآوری است که مشکلی برای صادرات ندارد و میگوی تولیدی نیز در شش ماهه دوم سال عرضه می شود که در آن زمان رقبای چندانی برای محصولات ایران وجود ندارد. همچنین امیدواریم صادرات خاویار نیز که در دوران کرونا کاهش یافته بود دوباره بهبود یابد.

خون میرزائی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره وضعیت قیمت آبزیان در سال جاری، گفت: قیمت این محصولات با نرخ دستوری تعیین نمی شود، بلکه نرخ آن با عرضه و تقاضا تعیین می شود و از آنجایی که در بازار داخل عرضه کافی انجام می شود و این محصولات نقش غذا دارو دارند قیمت مناسبی دارند. البته قیمت تن ماهی در کمیته مورد نظرش تعیین می شود که متفاوت از قیمت گوشت آبزیان تازه است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها