موج
کدخبر : ۳۰۳۶۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-303620

معاون وزیر نیرو در پاسخ به خبرنگار موج خبر داد؛

محمد صادق زاده گفت:نرخ خرید برق از نیروگاه های که از پسماندها استفاده می کنند رشد بیشتری داشته و به 900 تومان برای هر کیلووات ساعت تعیین شده و بر مبنای تصمیم شورای اقتصاد ممکن است قیمت آن به 1500 تومان در هر کیلو وات ساعت برسد و برای تامین مالی آن قانون به صورت جداگانه پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مدیرعامل ساتبا در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه صنعت برق در نشست با اصحاب رسانه ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر بخش خصوصی سرمایه گذاری مناسبی در زمینه تجدید پذیرها انجام داده اند، گفت: در شرایط کنونی انتظاری از دولت برای ورود به سرمایه گذاری در این بخش نیست، چراکه در کشور فناوری رشد مناسبی داشته است.

محمد صادق زاده با بیان اینکه هر سال 30 درصد رشد تجدید پذیرها داشته ایم، گفت: در حال حاضر نرخ پایین خرید برق سرمایه گذاری در این حوزه را تحت تأثیر قرار داده و اگر اصلاح نشود در بلندمدت رشد سرمایه گذاری در این بخش را کاهش می دهد.

او در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری موج درباره قیمت خرید برق از نیروگاه های پسماندسوز اظهار کرد: نرخ خرید برق از نیروگاه های که از پسماندها استفاده می کنند رشد بیشتری داشته و به 900 تومان برای هر کیلو وات ساعت تعیین شده و بر مبنای تصمیم شورای اقتصاد ممکنه است قیمت آن به 1500 تومان در هر کیلو وات ساعت برسد و برای تامین مالی آن قانون به صورت جداگانه پیش بینی شده است.

او با بیان اینکه 6 نیروگاه پسماندسوز با تولید 11 مگاوات در کشور داریم، اظهار کرد: در حال حاضر 800 مگاوات استعداد کشور برای تولید برق از پسماندها است.

او با بیان اینکه در حال حاضر 115 نیروگاه تجدید پذیر در کشور داریم، گفت: مجموع ظرفیت نیروگاه های تجدید پذیر 841 مگاوات است و برای رشد این بخش رشد 30 درصدی قیمت برق از این نیروگاه ها را حمایت می کنیم.

صادق زاده با اشاره به اینکه برخی نمایندگان مجلس با افزایش نرخ خرید برق مخالف هستند، گفت: تا زمانی که نتوانیم مطابق ماده 39 قانون برنامه ششم توسعه بازگشت سرمایه گذاری را تضمین کنیم نمی توانیم ماده 50 قانون برنامه ششم توسعه را مبنی بر افزایش سرمایه گذاری در این بخش را توسعه دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها