موج
کدخبر : ۲۶۶۷۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266758

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به موج؛

در چند ماه گذشته خبرهای ناشی از فشار آمریکا به کشورهای هم‌پیمانش حاکی از این بود که در برخی فرودگاه‌ها به هواپیماها ایرانی اجازه سوخت گیری نداده بودند. محمد اسلامی ضمن اعلام اینکه مشکلی وجود ندارد، گفت: تمایلی به انتشار جزئیات این خبر نداریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، هواپیمایی ایران یکی از مهم‌ترین بخش های بود که دولت آمریکا علیه آن تحریم های زیادی را وضع کرده است و چند وقت گذشته نیز این کشور به کشورهای هم‌پیمان خود فشار زیادی آورد تا در زمینه ایجاد محدودیت برای هواپیماهای ایرانی با این دولت همکاری کنند. شدت این فشارها تا حدی بود که هواپیمای سوئدی که 2 ماه پیش در آسمان ایران به دلیل نقص فنی در شیراز مجبور به فرود شد به راحتی نمی توانست قطعات مورد نیاز خود را در خارج تأمین و به ایران منتقل کند که در نهایت با رایزنی های که دولت سوئد انجام داده بود در نهایت موتور هواپیما برای تعمیر هواپیمای سوئدی به ایران وارد شد و روز گذشته این هواپیما توانست از ایران پرواز کند.

پیش از این نیز دولت آمریکا، هواپیمایی آلمان را تحت فشار قرار داده بود که همکاری های خود را با شرکت هما قطع کند و در نهایت این اتفاق افتاد و شرکت هما را به بهانه حمل تجهیزات نظامی به سوریه تحریم کرد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره اینکه آیا مشکلات سوخت گیری هواپیماهای ایران در بیرون از مرزهای کشور حل شده است یا خیر؟ گفت: در حال حاضر  مشکلی وجود ندارد، اما راهکارهای آن نیز لو داده نمی شود و تمایلی به گفتن جزئیات آن نداریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها