English

شهردار شیراز:

ما به دنبال عرضه و شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری هستیم

شهردار شیراز با بیان اینکه اجرای فرمایش رهبر معظم انقلاب از جمله اهداف دومین همایش بین المللی سرمایه‌گذاری است، گفت: شیراز با داشتن ظرفیت‌های بی‌نظیر و اختصاص عنوان شهر جهانی صنایع دستی، قطب پزشکی و گردشگری ظرفیت بی‌بدیلی را رقم زده است.

ما به دنبال عرضه و شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری هستیم

به گزارش خبرگزاری موج فارس، محمدحسن اسدی در رویداد بزرگ "دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز" با تبریک سالروز آزادی خرمشهر روز فخر ایران اسلامی در عملیات بیت‌المقدس، بیان کرد: همایش ملی توسعه سرمایه‌گذاری با رویکرد بین‌المللی به میزبانی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز برای دومین سال متوالی در دستور برگزاری قرار گرفت.

او با خوشامدگویی به حضور سرمایه‌گذارانی از کشورهای عمان، چین و ترکیه، شهردار بغداد، شهرداران کلانشهرها و رؤسای شوراهای کلان‌شهرهای ایران و رؤسای کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌ گذاری شورای کلان‌ شهرها و معاونین مالی و اقتصادی و رؤسای سازمان‌های سرمایه‌ گذاری کلان‌ شهرهای کشورمان عنوان کرد: شعار امسال رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جاری مبنی بر "مهار تورم و رشد تولید" مطرح شد که پیش‌ نیازهایی برای مهار تورم و رشد تولید از جمله سرمایه‌گذاری و بخش خصوصی را مطرح کردند تا تورم افسارگسیخته امروز کنترل و تولید افزایش یابد.

شهردار شیراز ادامه داد: از جمله اهدافی که در این همایش مدنظر داریم، اجرای فرمایش رهبر معظم انقلاب است؛ چرا که شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی است و با داشتن حافظ، سعدی، شیخ روزبهان، باغ‌های قصردشت، باغ ارم و دلگشا، عفیف‌آباد و جهان‌نما، هنرهای میناکاری، قلم‌زنی، اختصاص عنوان شهر جهانی صنایع دستی، قطب پزشکی و گردشگری خود ظرفیت بی‌بدیلی را رقم زده است.

اسدی با بیان اینکه کلان‌شهر شیراز با داشتن اساتید، نخبگان و فرهیختگانی که تلاش کردند و ماندند، موجب شده تا شیراز قطب فرهنگی هم شود، تصریح کرد: ما به دنبال عرضه و شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری هستیم.

این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز تأکید کرد: امروز موضوع اصلی و اساسی،حضور بخش خصوصی برای مدیریت شهری در کلان‌شهر شیراز است.

او با ابراز خورسندی گفت: در دولت سیزدهم و پس از ٢٠ سال قانون درآمدهای پایدار تصویب شد که ماده یک آن به بخش سرمایه‌گذاری و فراهم کردن شرایطی برای بخش خصوصی اختصاص داده شده تا با آرامش خاطر ورود کنند و سود ببرند.

شهردار شیراز با اظهار امیدواری از اینکه قانون درآمدهای پایدار که توسط مجلس و دولت نهایی و مردادماه سال گذشته ابلاغ شده، فرصت خوبی برای جذب بخش خصوصی است، گفت: سال گذشته نخستین همایش توسعه سرمایه‌گذاری طی دو روز برگزار شد که نتایج و دستاوردهای مطلوبی هم به همراه داشت.

اسدی یادآور شد: در نخستین همایش، تفاهم‌ نامه‌های مختلفی بالغ بر ۱۵هزار میلیارد تومان مبادله و میثاق‌نامه سرمایه‌گذاری نیز به امضا رسید و امروز هم سند امیدآفرینی در بخش سرمایه‌گذاری مبادله می‌شود.

او همچنین پنجره واحد سرمایه‌گذاری را دغدغه امروز شورای اسلامی شهر شیراز و شهرداری این کلانشهر عنوان کرد و گفت: بیش از یکسال است که این پنجره واحد در شیراز نهایی شده است.

شهردار شیراز در بخش پایانی سخنان خود خواستار همکاری و ورود همه فعالان اقتصادی و سرمایه‌ گذاران شد و گفت: یکی از پررنگ‌ترین موضوعات و اولویت‌های ما سرمایه‌گذاری است و مدیران شهرداری بر اساس این عملکرد ارزیابی می‌شوند.

 

دعوت استاندار فارس از سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف گردشگری

 

محمدهادی ایمانیه در رویداد بزرگ "دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز" با اشاره به میثاق‌نامه‌ای که در سال گذشته امضا شده است، گفت: این میثاق‌نامه امسال هم تمدید می‌شود و سند امیدآفرینی نیز در این همایش امضا می‌شود.

او با اشاره به حوزه‌های مختلف گردشگری نظیر مذهبی، فرهنگی و پزشکی افزود: این حوزه‌ها مستعد سرمایه‌گذاری است و از سرمایه‌ گذاران برای سرمایه‌گذاری در ابعاد مختلف سرمایه‌گذاری دعوت می‌کنیم.

نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به ظرفیت گردشگری سلامت بیان کرد: کشورهای حوزه خلیج فارس علاقمند به استفاده از امکانات پزشکی در شیراز هستند.

ایمانیه با اشاره به ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی و هوای سالم شیراز، تصریح کرد: در فصل تابستان و تعطیلات نوروزی شاهد حضور قابل توجهی از گردشگرانی داخلی و خارجی در شیراز بوده‌ایم که همین موضوع سبب ایجاد شرایط مناسب برای گردشگری در حوزه هتل‌ها و اقامتگاه‌ها می‌شود.

استاندار فارس ادامه داد: در حوزه انرژی نیز طرح‌هایی وجود دارد و امیدواریم در این حوزه شاهد سرمایه‌گذاری باشیم.

او با اشاره به سپردن دفاتر سرمایه‌گذاری به بخش خصوصی برای جذب سرمایه‌گذاران و معرفی ظرفیت‌ها به آنها گفت: این دفاتر می‌توانند ارتباطی بین سرمایه‌گذاران و شیراز باشند.

ایمانیه تصریح کرد: شیراز دارالعلم است و ارزش سرمایه‌گذاری را در ابعاد مختلف دارد.

نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف خاطرنشان کرد: ما آمادگی ایفای نقش خود در ارتباطات بیشتر با کشور چین را داریم.

 

شهردار بغداد+ شیراز

آمادگی شهرداری بغداد برای امضای تفاهم‌نامه با شهرداری شیراز

 

عمار موسی‌کاظم در رویداد بزرگ «دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز» با بیان اینکه ما امروز برای همکاری بغداد با شیراز اینجا هستیم، گفت: این همایش سبب ایجاد آشنایی با ظرفیت‌ها و چالش‌های پیش رو برای همکاری بیشتر می‌شود و امروز برای باز کردن درب‌های همکاری بین شهرداری‌های شیراز و بغداد و همکاری و کسب تجارب بیشتر اینجا هستیم.

وی افزود: ما در عراق شاهد انقلاب ساخت‌وساز هستیم و درب‌های عراق به روی همه باز است تا از تجربه‌های نخبه‌های کشورهای همسایه استفاده کنیم و آنها پشتیبان و همراه عراق باشند.

شهردار بغداد اعلام کرد: برای امضای تفاهم‌نامه در همه بخش‌ها و سرمایه‌گذاری برای خدمت به دو شهر بغداد و شیراز آماده هستیم.

 

گردشگری مهمترین و ارزشمندترین ظرفیت شیراز است

 

 مهدی طاهری در رویداد بزرگ "دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز" اظهار کرد: مهمترین و ارزشمندترین ظرفیت کلان‌شهر شیراز ظرفیت گردشگری است که باید از آن به بهترین شکل استفاده کرد.

او با بیان اینکه ما باید ظرفیت گردشگری در شیراز را فعال و زیرساخت‌های آن را فراهم کنیم، افزود: زمانی که سرمایه‌گذاران در این بخش سرمایه‌گذاری کنند، سایر ظرفیت‌ها نیز فعال خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه به همت شورای ششم و شهرداری این کلان‌شهر، دومین همایش در حال برگزاری است، بیان داشت: انتظار داریم این همایش به صورت سالانه برگزار و بازخورد هر دوره به دقت بررسی شود.

طاهری با اشاره به تفاهم ۲۰هزار میلیارد تومانی با بانک شهر که یکی از نتایج برگزاری این همایش در سال گذشته بوده است، تصریح کرد: همه دستگاه‌ها استانی و شهری باید در کنار هم قرار بگیرند تا همه ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و حتی امنیتی فعال شود.

او اضافه کرد: اگر این اجماع در حوزه سرمایه‌گذاری ایجاد نشود، ظرفیت‌ها از بالقوه به بالفعل تبدیل نمی‌شود.

رئیس پارلمان شهری شیراز با اشاره به اینکه دولت و مجلس باید ظرفیت سرمایه‌گذاری کلان را ایجاد کنند، افزود: با ایجاد بستر مناسب در کشور، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شیراز نیز ایجاد خواهد شد و در این موضوع دست همه اندیشمندان و متخصصان را برای ارائه طرح‌ها می‌فشاریم.

طاهری با بیان اینکه میراث گذشتگان به خوبی به ما رسیده است، خاطرنشان کرد: ما هم باید بدون هیچ بهانه‌ای این میراث را به بهترین شکل به آیندگان منتقل کنیم.

 

تحقق بودجه ۲۰ هزار میلیارد تومانی از طریق جذب سرمایه‌گذاران

 

علی‌رضا اسکندری در رویداد بزرگ "دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز" با رویکرد بین‌المللی گفت: در ابتدای دوره ششم شورای اسلامی شهر، بودجه شهرداری ۶ هزار میلیارد تومان بود و در سال ۱۴۰۱ به ۱۸ هزار میلیارد و امسال به ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است که نشان از عزم جدی مدیریت شهری در ساختن شهری در خور و شأن شیراز دارد.

او با اشاره به عزم جدی مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری برای تسهیل روند سرمایه‌ گذاری افزود: تشکیل کمیته رفع موانع سرمایه‌ گذاری در شورا، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های آسیب شناسی سرمایه‌ گذاری، ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری در راستای حذف بروکراسی اداری، تمدید میثاق‌نامه سرمایه‌گذاری تحت عنوان سند راهبردی امید‌آفرینی سرمایه‌گذاری و ... از جمله گام‌های برداشته شده در ساخت شهر شیراز با رویکرد امیدآفرینی است.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: یکی از مهمترین تفاهم‌نامه‌ها منعقد شده، تفاهم نامه با بانک شهر بود و طبق آن مقرر شده بود ۲۰ هزار میلیارد تومان در ابعاد گوناگون قراردادهای سرمایه‌گذاری منعقد کنیم و تاکنون نزدیک به پنج هزار میلیارد تومان از این قرارداد محقق شده و برای ادامه آن نیز عزم و اراده وجود دارد.

اسکندری استمرار برگزاری سالانه همایش توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز را مطالبه شهروندان برشمرد و افزود: امروز رویکرد این همایش بین‌المللی است که دعوت و حضور کشورهای دوست و همسایه در این همایش نشان از تلاش ظرفیت بالا برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی است

او با بیان اینکه شیراز ظرفیت‌های گوناگون و متنوعی دارد و آوازه آن جهانی است، گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالقوه شیراز در بین سایر کلانشهرهای دنیا، می‌توان این ظرفیت‌ها را مبنای تصمیم‌گیری‌ها قرار داد تا شاهد درخشش روزافزون شهر شیراز در دنیا باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به تأکید استاندار فارس بر ساماندهی مشاغل مزاحم شهری گفت: آمادگی لازم را برای سرمایه‌ گذاری در حوزه ساماندهی مشاغل مزاحم با همکاری سرمایه‌گذاران داریم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه