موج
کدخبر : ۴۸۵۶۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-485640
امام جمعه شیراز:

پایه اصلی شعار امسال مردمی سازی اقتصاد است

پایه اصلی شعار امسال مردمی سازی اقتصاد است

نماینده ولی فقیه در فارس مردمی سازی اقتصاد را از الزامات شعار سال که مهار تورم و رشد تولید است دانست و گفت: اگر مردمی سازی محقق شد، تولید، رشد و تورم مهار می شود و پایه اصلی شعار امسال مردمی سازی اقتصاد است.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در خطبه های نماز این هفته شیراز بیان کرد: رهبری مکرراً بر مسأله اقتصاد مقاومتی تاکید دارند اما ما برنامه‌ای برای اجرای آن طراحی نکردیم.

امام جمعه شیراز افزود: مسأله اقتصاد مقاومتی را رهبر معظم انقلاب سالهای سال است که مطرح کرده اند و یکی از ارکان مهم آن مردمی سازی اقتصاد است و اگر می خواهیم اقتصادی پایدار باشد مردم باید میدان‌دار آن باشند.

وی مردمی سازی اقتصاد را از الزامات شعار سال که مهار تورم و رشد تولید است دانست و گفت: اگر مردمی سازی محقق شد، تولید، رشد و تورم مهار می شود و پایه اصلی شعار امسال مردمی سازی اقتصاد است.

آیت الله دژکام خصوصی سازی را تنها یکی از ابعاد مردمی سازی و گوشه ای از این اصل مهم دانست و گفت: از تولیدات خرد تا بزرگ باید توسط مردم میدان داری شود.

وی اضافه کرد: بسیج سازندگی می‌توانند در این راستا نقش آفرین باشد و این نهاد مسأله مردمی سازی را وظیفه اصلی بداند و این مسیر اگر شروع شود تا پایان سال راه حل های اصولی کسب می شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: بسیج دانشجویی در رابطه با معماری اسلامی اخیرا اقداماتی انجام داده که بسیار مهم و اثرگذار بوده است و برای مردمی سازی اقتصاد هم باید چنین همایش ها و رویدادهای بزرگی در فارس برگزار شود.

وی تاکید کرد: جامعه دانشگاهی و دانشجویان به ارایه طرح در مجموعه دانشجویی درباره مردمی سازی اقتصاد هدایت شود و بسیج سازندگی هم به میدان اجرایی کردن طرح ها وارد و الگویی جدید توسط دانشگاهیان برای مردمی سازی اقتصاد ارایه و اجرایی شود.

وی در ادامه به روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای در هفته پیش رو اشاره کرد و گفت: یکی از پهلوانان بزرگ شیرازی اخیرا فوت کرد و پهلوانی ریشه در فارس و شیراز دارد و وجود احمدابن موسی در شیراز اعتباری به فتوت و پهلوانی در این دیار بخشیده است.

امام جمعه شیراز با تاکید بر پاس داشتن فرهنگ پهلوانی گفت: در پس مشکلات سیاسی و ... جامعه پشتوانه مردمی می خواهد که پهلوانان در این زمینه نقش موثری و بارزی دارند.

وی با بیان اینکه میدان داری اهل فتوت در شیراز در تاریخ شیراز کم نیست،افزود: این قشر باید مورد حمایت قرار گیرند و قطعا فرهنگ مردانگی در این شهر پیشینه غنی دارد.

آیت الله دژکام در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: مردم و خانواده ها باید فرزندان خود را برای ورود به عرصه طلبگی و حوزه تشویق کنند و پوشیدن این لباس به نوعی افراد را به سمت مسیر نیکی سوق می دهد.

وی به روز بزرگداشت مرحوم شیخ صدوق و شیخ کلینی اشاره کرد و گفت: این بزرگداشت ها برای توجه بیشتر به نقش عالمان دینی است و جامعه همیشه به عالم نیاز دارد و عالم‌ها نقش هدایت جامعه به سمت خیر و نیکی را بر عهده دارند.

آیت الله دژکام افزود: حوزه علمیه فارس در هفته پیش رو میزبان همایش بزرگ ملی است و این همایش برای سومین بار در فارس برگزار خواهد شد که حرکتی ارزشمند برای توجه به وظایف فعلی حوزه انقلابی و زمینه سازی ظهور است.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: جهاد تبیین به فرموده رهبری در برهه کنونی جز واجبات است و همگان باید این فریضه را به جا آورند.

وی به مسأله دشمن شناسی نیز در خطبه اول اشاره کرد و گفت: معاد،قیامت و حیات پس از مرگ ایمان داریم و بعنوان یک محور و اصل دینی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه به دنیای پس از مرگ اشاره کرد و گفت: اروپاییان و جهان غرب هیچ پاسخی برای این موضوعات مهم ندارند و مشخص است که تمدن رقیب ما در این زمینه هیچ جوابی ندارند.

آیت الله دژکام تاکید کرد: اکثریت مردم کشور ما مسلمان هستند و برای این پرسش ها هم پاسخ فلسفی و دینی دارند و در این رقابت بین تمدنی قهرمانان بزرگی مثل ملاصدرا، علامه طباطبایی ،مصباح یزدی ،آیت الله جوادی عاملی و ... حرف های زیادی برای گفتن دارند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه