English

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خبرداد؛

اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان برای اجرای رینگ چهارم حفاظتی / افزایش ۲ برابری بودجه قطار شهری

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان از اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان برای اجرای رینگ چهارم حفاظتی خبرداد.

اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان برای اجرای رینگ چهارم حفاظتی / افزایش ۲ برابری بودجه قطار شهری

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمد نورصالحی در سومین نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز شوراها با بیان اینکه رینگ چهارم از شمال اصفهان آغاز و بخشی از آن اجرا شده است،گفت: در سال جاری ۸۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه اعتبار اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه بودجه اجرای قطار شهری در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته دو برابر شده است، اضافه کرد: در حال حاضر بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان بودجه برای قطار شهری اختصاص یافته است که از این میزان فقط ۳۰۰ میلیارد تومان توسط دولت و اوراق مشارکت تأمین می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در تلاش هستیم تا بخشی از خط قطار شهری اصفهان را از سمت زینبیه تا میدان قدس یا میدان امام علی (ع) راه اندازی کنیم و پس از آن در میدان امام حسین (ع) این خط را به خط یک قطار شهری متصل کنیم.

اختصاص ۱۸ میلیارد تومان به مساجد و مراکز فرهنگی

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اختصاص ۱۸ میلیارد تومان به مساجد و مراکز فرهنگی بیان داشت: تعداد کل مساجد در شهرستان ۱۱۰۰ مسجد است که در سال گذشته به ۲۸۰۰ مراکز فرهنگی ۲۱ میلیارد تومان کمک شده است.

نورصالحی ادامه داد: هزینه‌کرد کمک‌های مدیریت شهری به مساجد در نقاط مشخص از جمله بهبود نما، نظافت درون مسجد، فعالیت‌های عمرانی و ساخت‌وساز سرویس‌های بهداشتی است و در عرصه‌های دیگر امکان هزینه‌کرد وجود ندارد.

مهم‌ترین راهبرد شورای ششم حرکت به سمت شهر هوشمند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: حرکت به سمت شهر هوشمند جزو رویکردهای اصلی شهرداری به شمار می‌آید و حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای این موضوع هزینه شده است.

 نورصالحی ادامه داد: توجه به مناطق کمتر برخوردار، پیگیری درآمدهای پایدار، عدالت در توزیع امکانات، توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، ارتقای شفافیت و انضباط مالی و ... از مهم‌ترین راهبردهای شورای ششم شهر اصفهان است.

تخریب بخشی از کارخانه ریسباف اصفهان

 این مقام مسئول در ارتباط با  کارخانه ریسباف توضیح داد: بیش از ۱٠ سال است که قرار بر این شد که این مکان با همت بانک ملی یا وزارت راه و شهرسازی به موزه تبدیل شود که از زمان شروع کار شورای ششیم تلاش کردیم این موزه راه‌اندازی شود اما سیستم دولتی همکاری لازم را نداشت و بخش‌های تاریخی این کارخانه در حال تخریب است.  

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ارتباط با بودجه مناطق محروم در اصفهان گفت: طبق آمار غیررسمی ۵٠٠ هزار مهاجر در اصفهان داریم که نیاز به افزایش و مدیریت منابع اصفهان است زیرا مهاجران باعث کاهش منابع استان می‌شوند.

خریداری ۲۸۵ اتوبوس خریداری شده در اصفهان

وی در خصوص توسعه حمل و نقل عمومی در شهر اصفهان بیان کرد: حداقل هزار و ۲٠٠ دستگاه اتوبوس برا یحمل و نقل عمومی شهر اصفهان نیاز است که در این راستا ۲۸۵ اتوبوس خریداری و ۲۴٠ اتوبوس را نیز بازسازی کردیم.

نورصالحی با اشاره باینکه از اوایل امسال با جریان آب در زاینده‌رود مواجه بودیم ، افزود: دبیرخانه فرهنگی زاینده‌رود وظیفه انعکاس مطالبات مردم را دارد که در این راستا مسؤولان استان بیش از هر زمان دیگری پیگیر موضوع آب استان هستند اما این کارها نیاز به همت ملی دارد و تصویب پروژه‌ها و بودجه‌ها در اختیار مقامات ملی است.

این مقام مسئول در ارتباط با هتل جهان‌نما نیز گفت: جهان‌نما در زمان طراحی ۴ فاز داشت که فاز اول و دوم آن هتل بوده و تا مرحله سفت‌کاری پیش‌ رفته و فاز سوم و چهارم که تجاری و اداری است و در سال‌های اول تکمیل و فروخته شد.

وی با بیان اینکه فازهای هتل به یکی از نهادهای عمومی واگذار شد اما به شهرداری بازگردانده شد، افزود: اخیرا قرارداد آن منعقد و سرمایه‌گذار بخش خصوصی آن را آغاز کرد و در این راستا دنبالیم ساختمان‌های نیمه‌کاره و ناتمام را ارتقا کیفیت دهیم تا به وضعیت مطلوب بازگردد.

نورصالحی در ارتباط با برنامه های مجموعه مدیریت شهری اصفهان بیان کرد: بازنگری برنامه چشم انداز ۱۴٠۵ اصفهان در حال انجام است که در این مسیر شعار اصفهان شهر زندگی چشم‌انداز ما است و برای رسیدن به آن در تلاش هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص فعالیت‌های شورای ششم گفت: طی ۲۱ ماه گذشته، ۱۲ طرح خود شورا و ۴٠٠ لایحه شهرداری داشته ایم ودر این راستا اعضای شورا حدود ۵٠ هزار ساعت وقت‌گذاری داشته‌اند.

شناسایی ۹۰ محله کم‌ برخوردار در سطح شهر اصفهان

این مقام مسئول با بیان اینکه توجه به مناطق محروم و کم برخوردار از اولویت‌های این دوره شورای اسلامی اصفهان است، اظهار داشت: ۹۰ محله کم‌ برخوردار در سطح شهر شناسایی و ۳۰ محله در سال جاری انتخاب و برای آن‌ها ردیف‌های بودجه عمرانی و فرهنگی اختصاص داده شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه