موج
کدخبر : ۴۸۳۶۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-483664
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین خبرداد:

303 متقاضی بهره مندی از قانون جوانی جمعیت در استان قزوین

303 متقاضی بهره مندی از قانون جوانی جمعیت در استان قزوین

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: : 303 متقاضی مشمول قانون مذکور در استان داشتیم که 217 نفر آنها در شهر قزوین و مهرگان هستند

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، احمدی معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین جزئیات طرح واگذاری زمین یا مسکن در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را تشریح کرد.

وی پیرامون موضوع قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: طبق ماده ۴ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه، دولت مکلف است یک قطعه زمین یا واحد مسکونی به میزان حداکثر تا ۲۰۰ متر به خانواده های دارای فرزند سوم و بیشتر اختصاص دهد.

احمدی درباره نحوه واگذاری زمین ها افزود: این زمین ها به قیمت تمام شده منطقه ای در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد مشروط به اینکه ارزش ریالی قطعه بیشتر از یک میلیارد ریال نباشد و اگر ارزش قطعه بیش از هشت میلیارد ریال باشد به دو خانواده تعلق میگیرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: در همین راستا اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین اقدام به ثبت نام و تشکیل پرونده به منظور بهره مندی شهروندان از قانون جوانی جمعیت در سال ۱۴۰۱ نموده است.

معاون املاک و حقوقی این اداره کل درباره تعداد متقاضیان بیان داشت: ۳۰۳ متقاضی در استان داشتیم که ۲۱۷ نفر آنها در شهر قزوین و مهرگان هستند.

وی افزود: در شهر آبیک ۱۵ متقاضی وجود داشت که ۴ قطعه زمین به مساحت ۲۰۰ متر تامین شده و در شهر تاکستان ۱۱ نفر متقاضی بوده که ۵ قطعه زمین به مساحت ۱۷۰ متر تامین شده و در مرحله واگذاری می باشد.

احمدی همچنین افزود: در شهر بوئین زهرا ۱۹ نفر متقاضی داشتیم که به همه آنها زمینی به مساحت ۱۶۰ متر اختصاص یافته است و در شهر شال ۳۱ متقاضی داشتیم که ۱۷ قطعه زمین به مساحت ۱۸۰ متر در مرحله تخصیص می باشد.

احمدی در پایان افزود: در هریک از شهرهای اسفرورین، خرمدشت، آوج و آبگرم نیز یک متقاضی داشتیم که به هرکدام از آنها یک قطعه زمین ۲۰۰ متری تعلق میگیرد.

وی افزود: در اقبالیه ۲۳ متقاضی وجود داشت که ۵ هزار متر زمین اختصاص یافته برای آنها تامین شده و در مرحله تغییر کاربری است و در شهرهای سگزآباد و شریفیه نیز ۳ متقاضی داشتیم که در حال تامین زمین هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه