English

رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان:

توسعه استان هرمزگان از اهداف اصلی ما است

رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان با بیان اینکه در مجموعه پارک علم و فناوری هم در منابع علمی و هم مالیی و ظرفیت های موجود خود را در اختیار خواهیم گذاشت گفت:توسعه استان هرمزگان از اهداف اصلی ما است

توسعه استان هرمزگان از اهداف اصلی ما است

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طرح محور امید با عنوان اولین رویداد ملی توسعه فناوری و نوآوری امید در استان هرمزگان برگزار می‌شود.

علیرضا نصیری رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان در نشست صمیمی با خبرنگاران در این خصوص اظهارداشت: پارک علم و فناوری هرمزگان همواره متولی حوزه فناوری و علی الخصوص فناوری با ارزش افزوده بالا بوده است.

وی افزود: از قدیم الایام اقتصاد هرمزگان یا در حوزه دریا و صیادی بوده است یا باغداری و کشاورزی و در خیلی از حوزه ها بهره‌وری سنتی از این ظرفیت ها بدون در نظر گرفتن علم و فناوری بوده است.

نصیری ادامه داد: در استان ما صنعت میگو با فناوری بالا پرورش نمی یابد و خیلی از افرادی که وارد این حیطه شده اند بعضا آشنایی با این موضوع را ندارند و متاسفانه نتیجه آن تلفات زیاد این آبزیان شد، یکی از دلایل مهم این اتفاق عدم استفاده از دانش و فناوری و افراد متخصص بوده است.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته رویکرد عرضه محوری بوده است و ما امسال رویکرومان نیاز محوری است ابراز داشت: استان هرمزگان یک استان صنعتی در سطح کشور است و ما در صنایع کشتی سازی حرف برای گفتن داریم اما روش درآمدی مردم هرمزگان صنعتی نبوده است و درآمد اکثر خانواه هرمزگانی با کشاورزی و شیلات سر و کار داشته است.

نصیری گفت: برای راه اندازی این طرح به صورت تخصصی وقت گذاشته شده است و ما به فناوران گفته ایم که بیایند و نظر تخصصی خود را برای بهره‌وری بیشتر در اختیار متخصصان بگذارند، هدف اصلی ما ورود به بخش هایی است که مورد نیاز جامعه است.

 وی خاطرنشان‌کرد: ما با انتقال دانش به صورت صحیح به کارکنان بخش های نام برده می‌توانیم باعث توسعه استان و توسعه مشاغل شویم، در مجموعه پارک علم و فناوری هم در منابع علمی و هم مالیی و ظرفیت های موجود خود را در اختیار خواهیم گذاشت.

آیا این خبر مفید بود؟
نویسنده:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه