موج
کدخبر : ۴۷۳۲۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-473285
فرماندار قزوین:

ارتقای جایگاه پرستاران از سیاست های قطعی دولت سیزدهم است

ارتقای جایگاه پرستاران از سیاست های قطعی دولت سیزدهم است

فرماندار قزوین گفت:دولت سیزدهم برنامه‌های خوبی برای پرستاران دارد که بخشی از آن‌ها شروع شده است و تا حصول نتیجه با جدیت پیگیری خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین،عباس کاظمی فرماندار قزوین در دیدار با اعضای اتاق پرستاران استان قزوین که در دفتر فرماندار برگزار شد، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی قزوین کارنامه ستودنی در عرصه‌های مختلف به ویژه در دوره‌ای که ویروس کرونا فراگیر شده بود از خود به جای گذاشته است، در این میان پرستاران نقش مهمی برعهده داشتند و با از خودگذشتگی صحنه های نابی از خدمت به مردم را ثبت کردند و حتی در راه دفاع از سلامت شهدای عزیزی را تقدیم کردند.

وی افزود: علیرغم کمبودهای موجود در حوزه درمان، شاهد مجاهدت بی‌مثال کادر درمان در دوران کرونا و بعد از آن بودیم، کادر درمان به ویژه پرستاران با همت و همراهی دولت کاری کارستان انجام دادند که نباید فراموش شود. 

فرماندار قزوین اظهار کرد: کادر بهداشت و درمان همواره در کنار مردم قرار داشته و برای پیشرفت در حوزه سلامت تلاش کردند، امروز در حالی فوت ناشی از کرونا به طرز قابل توجهی در کشور ما کاهش یافته است که دیگر کشورها از جمله آمریکا و فرانسه همچنان به طور جدی با آن درگیر هستند.

فرماندار قزوین گفت: پرستاران همیشه ثابت کرده اند حتی در روزهای سخت پای کار سلامت هستند، عشق نیروی انسانی است که توانسته این مجاهدت های بزرگ را رقم بزند، همه ما باید در مقام عمل قدردان پرستاران و کادر درمان باشیم، دولت سیزدهم برنامه‌های خوبی برای پرستاران دارد که بخشی از آن‌ها شروع شده است و تا حصول نتیجه با جدیت پیگیری خواهد شد.

عباس کاظمی در دیدار با اعضای اتاق پرستاران استان قزوین که در دفتر فرماندار برگزار شد، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی قزوین کارنامه ستودنی در عرصه‌های مختلف به ویژه در دوره‌ای که ویروس کرونا فراگیر شده بود از خود به جای گذاشته است، در این میان پرستاران نقش مهمی برعهده داشتند و با از خودگذشتگی صحنه های نابی از خدمت به مردم را ثبت کردند و حتی در راه دفاع از سلامت شهدای عزیزی را تقدیم کردند.

وی افزود: علیرغم کمبودهای موجود در حوزه درمان، شاهد مجاهدت بی‌مثال کادر درمان در دوران کرونا و بعد از آن بودیم، کادر درمان به ویژه پرستاران با همت و همراهی دولت کاری کارستان انجام دادند که نباید فراموش شود. 

فرماندار قزوین اظهار کرد: کادر بهداشت و درمان همواره در کنار مردم قرار داشته و برای پیشرفت در حوزه سلامت تلاش کردند، امروز در حالی فوت ناشی از کرونا به طرز قابل توجهی در کشور ما کاهش یافته است که دیگر کشورها از جمله آمریکا و فرانسه همچنان به طور جدی با آن درگیر هستند، این امر ثمره مجاهدت نیروی انسانی خدوم است.

این مسئول خاطر نشان کرد حسب تاکید رهبر معظم انقلاب دولت سیزدهم حمایت عملی از پرستاران را به عنوان یک سیاست قطعی پیگیری می کند، اقدامات خوبی شروع شده و در آینده نزدیک هم اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

وی گفت تامین اعتبار اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم است که بعد از ۱۵ سال وقفه به عنوان یکی از اصلی ترین مطالبات جامعه پرستاری پیگیری شده است، و در سال های آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت تا پرستاران طعم خوش اجرای این اقدام بر زمین مانده را بچشند.

کاظمی افزود: تعدیل کارانه ها، الکترونیک سازی ثبت و گزارش نویسی پرستاری و توسعه مراکز مشاوره و ارائه مراقبت پرستاری در منزل، تهیه پایگاه داده ها و داشبورد مدیریت پرستاری از دیگر اقداماتی است که در سطح وزارت بهداشت و معاونت پرستاری این وزارت خانه در دولت سیزدهم پیگیری شده است.

به گزارش روابط عمومی، تعرفه گذاری خدمات پرستاری، اضافه کار اجباری، توجه ویژه تر به ترددها و امنیت نیروی انسانی بیمارستان شهید رجایی و تبدیل وضعیت پرستاران استخدام رسمی نشده از جمله مواردی بود که پرستاران در این جلسه به آن اشاره کردند و فرماندار قزوین قول مساعد داد تا موارد مطرح شده را از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری کند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه