موج
کدخبر : ۴۶۵۶۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-465697
سلیمان پور:

دسترسی ۱۵ روستای فارس به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت فراهم شد

دسترسی ۱۵ روستای فارس به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت فراهم شد

​​​​​​مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس از اتصال ۱۵ روستای جدید استان به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی این روستا‌ها به اینترنت پرسرعت همراه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، حمید سلیمان پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس گفت:  روستا‌های متصل شده به شبکه ملی اطلاعات توسط ایرانسل را از طریق احداث چهار سایت جدید روستا‌های خلجی، کناردان، قرداش آباد و مایینک از توابع شهرستان فراشبند، روستا‌های قاسم آباد، ساغویه و قلات از توابع شهرستان سرچهان و روستای علی آباد دوتو از توابع شهرستان کازرون جمعاً با جمعیت ۱۷۰۰ نفر در قالب ۴۹۰ خانوار می باشد.

سلیمان پور روستا‌های متصل شده توسط همراه اول از طریق احداث یک سایت جدید و ارتقای سه سایت موجود را روستا‌های برم جمال و قلاتک از توابع شهرستان ممسنی، روستا‌های سرخ آباد، چهارقلات و کناره از توابع شهرستان ارسنجان و روستا‌های بادامه و سنگ چارک از توابع شهرستان داراب جمعاً با جمعیت ۲۶۰۰ نفر در قالب ۷۶۰ خانوار ذکر کرد.

وی گفت: با احداث پنج سایت جدید و ارتقای سه سایت موجود، دسترسی ۱۵ روستای دیگر استان فارس به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت سیار فراهم شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: برای اجرای این طرح ها ۱۹۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هزینه شده است.

سلیمان پور افزود: اتصال این روستاها به شبکه ملی اطلاعات در جهت تحقق دسترسی همگانی به ارتباطات دیجیتال در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم استان، رونق اقتصادی و تسهیل زندگی مردم انجام شده است.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه