موج
کدخبر : ۴۶۵۱۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-465188

عقد قرارداد بازسازی سکوی حفاری سحـر یک میان ایزوایکو و شرکت حفاری شمال

عقد قرارداد بازسازی سکوی حفاری سحـر یک میان ایزوایکو و شرکت حفاری شمال

دکل حفاری سحر یک با عقد قرارداد مابین مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) و شرکت حفاری شمال جهت انجام تعمیرات اساسی و بازسازی کامل راهی ایزوایکو خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دکل حفاری سحر یک با عقد قرارداد مابین مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) و شرکت حفاری شمال جهت انجام تعمیرات اساسی و بازسازی کامل راهی ایزوایکو خواهد شد.

این قرارداد بازسازی طی بازرسی ها، مذاکرات متعدد و مستمر فنی میان دو شرکت مذکور تنظیم و در جریان نشستی مشترک با حضور اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل دو شرکت حفاری شمال و ایزوایکو امضا شد.

مرتضی پاکروان رئیس هیأت مدیره شرکت حفاری شمال در این نشست بر استفاده از توانمندی های ایجاد شده در زمینه بازسازی سکوهای حفاری دریایی توسط شرکت های توانمند داخلی از جمله مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران(ایزوایکو) و بهره مندی از توان و تجارب ملی و بومی که توسط متخصصان و کارشناسان در این حوزه کسب شده است، تاکید کرد.

سلمان ضربی مدیرعامل و نایب رئیس هیأت مدیره ایزوایکو نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد شرکت حفاری شمال به پیمانکاران و کارشناسان داخلی فعال در حوزه صنعت دریایی کشور از جمله مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، افزود: ایزوایکو این فرصت را جهت اثبات توان و دانش مهندسان و متخصصان داخلی غنیمت شمرده و تاکید نمود این مجموعه با تمام تلاش، جهت انجام پروژه با بهترین کیفیت و در چهارچوب برنامه زمان بندی شده قرارداد، اقدام خواهد کرد.

لازم به ذکر است ایزوایکو بازسازی و تعمیرات ریگهای حفاری؛ مدرس (۱۳۹۲)، مپنا۱ (۱۳۹۲ و ۱۳۹۶)، سینا۱ (۱۳۹۳)، پاسارگاد۱۰۰ (۱۳۹۵)، DCI۱ و(۱۳۹۶)، سحر۲ (۱۳۹۸) و اکومودیشن ریگ دنا۱ (۱۴۰۰ و ۱۴۰۱)  را در کارنامه خود دارد.

شایان ذکر است که تعمیرات هر ریگ حفاری علاوه بر ایجاد ۴۰۰ شغل به طور میانگین، از خروج میلیون ها دلار ارز نیز جلوگیری میکند.

تعمیر ریگ های حفاری به عنوان سازه هایی استراتژیک در زمینه توسعه میادین نفت و گاز کشور نیاز به دانشی تخصصی و پیشرفته دارد که در گذشته به طور کامل خارج از کشور انجام میشد، ایزوایکو در جهت حفظ منافع ملی کشور در این زمینه با ورود به بازار تعمیرات اینگونه سازه ها و بومی سازی دانش امروز به عنوان هاب تعمیرات ریگ های حفاری شناخته میشود.

گفتنی است انجام مطلوب پروژه بازسازی سکوهای پیشرفته حفاری از این دست قطعاً موفقیتی استراتژیک و راهبردی برای کشور محسوب شده که با توجه به اهمیت دکل های حفاری دریایی جهت تولید نفت و گاز از میادین مشترک، از آن ها به عنوان سرمایه‌ای بزرگ و ارزشمند برای میهن اسلامی نگهداری و استفاده می‌شود که ایزوایکو با ورود به این شاخه و بومی سازی این دانش، از تعمیرات فراتر رفته و به حوزه ساخت اینگونه سکوها نیز ورود کرده و به زودی شاهد ساخت اولین سکوی حفاری ساخت داخل به دست مهندسان توانمند ایزوایکو خواهیم بود تا کشور به طور کامل در این زمینه خودکفا و بی نیاز از خارج مرزها گردد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه