• انصراف "محمد موسوی" از حضور در مسابقات قهرمانی جهانی والیبال
  • جاری شدن سیلاب در روستای جلیزجند فیروزکوه
موج
کدخبر : ۴۳۹۴۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-439471

محمد امین فیض چکاب:

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر بندرعباس افزود: تنها ماموریت دانشگاه ارتباط موثر با صنایع جنوب کشور است و دانشگاه صنعتی امیرکبیر از طریق پردیس جامع دریا ساحلی میتواند ارتباط موثری با صنایع بزرگ هرمزگان برقرار کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمد امین فیض چکاب رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر بندرعباس در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: این دانشگاه کار خود را تحت عنوان دانشکده کشتی‌سازی و صنایع دریایی آغاز کرده و درحال حاضر مجتمعی وابسته به دانشکده مهندسی دریا است.

وی به زیرساخت های علمی و آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بندرعباس اشاره کرد و افزود: زیرساخت های علمی و آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بندرعباس شامل 18 کلاس، کارگاه بزرگ موتورهای دریایی است و به دنبال ارتقای آزمایشگاه سیالات دانشگاه هستیم.

فیض چکاب در ادامه عنوان کرد: هم اکنون درحال احداث آزمایشگاه های هیدرو مکانیک دریایی و مرجع خوردگی هستیم که به همین منظور با احداث آزمایشگاه مرجع خوردگی میتوانیم خدمات مرجع آزمایشگاهی را در جنوب استان هرمزگان انجام دهیم.

وی تصریح کرد: مهرماه سال جاری برای دانشجویان مقطع کارشناسی ترم اول دو رشته مهندسی دریایی و ماشین آلات دریایی در بندرعباس دانشجو خواهد پذیرفت و از سوی سازمان سنجش 50درصد ظرفیت بومی اعلام شده، اما در سال های گذشته در دانشگاه های هرمزگان رشته مهندسی دریانوردی را نداشتیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر بندرعباس با اشاره به اینکه برای نخستین بار رشته مهندسی دریایی در مراکز آموزش عالی به منظور جذب و پرورش نیروهای بومی در حوزه دریایی ایجاد خواهد شد گفت: در مقطع کارشناسی ارشد رشته هایی نظیر رشته مهندسی ساخت صنایع دریایی، رشته مهندسی خوردگی و حفاظت از مواد، مهندسی هیدورمکانیک و مهندسی رانش سیستم های دریایی سواحل و بنادر، مهندسی اقیانوس شناسی، مهندسی حمل و نقل دریایی و مدیریت در صنایع دریایی و مدیریت سواحل برای مقاطع ارشد قرار گرفته است.

وی در ادامه عنوان کرد: برای مقاطع دکترا که تاکنون در دانشگاه امیرکبیر بندرعباس ارائه نشده قرار است رشته هایی شامل مهندسی دریا، خوردگی و حفاظت از مواد، مدیریت در صنایع دریایی سال جاری مدنظر قرار گرفته شود.   

فیض چکاب با اشاره به اینکه برنامه‌ای برای تبدیل زمین دانشگاه صنعتی امیرکبیر در شرق بندرعباس طرح ریزی شده است، در ادامه تصریح کرد: برنامه‌ای برای تبدیل زمین دانشگاه صنعتی امیرکبیر در شرق بندرعباس طرح ریزی شده و براساس آن شاخه‌ای از پارک علم و فناوری این دانشگاه و تعدادی دانشکده آموزشی در این مکان طی سال‌های آینده احداث خواهد شد. 

بیشتر بخوانید: ضرورت راه اندازی دانشگاه علوم و فنون دریایی در هرمزگان

وی با بیان اینکه فضای فرهنگی و ورزشی محل کنونی پردیس در حال توسعه است گفت:  درحال حاضر شش زمین ورزش تنیس در ایجاد شده که با احداث هفتمین زمین تنیس می‌توان رقابت‌های بین المللی را در آن میزبانی کرد که هدف از این اقدام‌ها پشتبیانی از برخی نیازهای ورزشی شهر بندرعباس و دانشجویان خود دانشگاه است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر بندرعباس باتوجه به رویکرد پژوهشی و صنعتی افزود: تنها ماموریت دانشگاه ارتباط موثر با صنایع جنوب کشور است و این در حالی است که 640عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از طریق پردیس جامع دریا ساحلی میتواند ارتباط موثری با صنایع بزرگ هرمزگان برقرار کند.    

وی در پایان عنوان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر بندرعباس در سال تحصیلی جدید 60دانشجو در رشته‌های مهندسی دریا و مهندسی ماشین آلات دریایی(موتوریست) خواهد پذیرفت.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها