موج
کدخبر : ۳۵۱۷۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351723

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس راه‌اندازی دانشگاه علوم و فنون دریایی در این استان را یک ضرورت دانست و گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های گسترده دریایی و بندری در استان هرمزگان، باید کارکردهای مختلف این حوزه در بخش‌های تجارت، گردشگری و صیادی با هدف ایجاد اشتغال مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی‌آباد و ابوموسی، گفت: تشکیل فراکسیون دریا محور در مجلس شورای اسلامی بیانگر توجه ویژه این مجلس به استان‌های ساحلی چون هرمزگان است.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس و نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی دانشگاه علوم و فنون دریایی در این استان را یک ضرورت دانست و گفت: در این زمینه حمایت و پیگیری‌های لازم را خواهیم داشت و تاکنون نشست‌های متعددی را با مسئولان وزارت علوم و هم دانشگاه هرمزگان و دانشگاه امیر کبیر برگزار کرده‌ایم.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی‌آباد و ابوموسی بر لزوم ارتقاء سهم بانکرینگ در منطقه اشاره کرد و ابرازداشت: باید تدابیری اندیشیده شود تا سوختی که در کشور بسیار مرغوب‌تر از کشورهای حاشیه خلیج فارس تولید می‌شود را به کشتی‌های درحال عبور تزریق و سهم بیشتری از بازار در این حوزه به کشور اختصاص یابد.

وی ادامه داد: با توجه به وجود ظرفیت‌های گسترده دریایی و بندری در استان هرمزگان، باید کارکردهای مختلف این حوزه در بخش‌های تجارت، گردشگری و صیادی با هدف ایجاد اشتغال مورد استفاده قرار بگیرد.

 مرادی ادامه داد: استفاده هرچه بیشتر از نیروهای بومی و ایجاد اشتغال برای جوانان این استان یکی از بحث‌های جدی ما در مجلس شورای اسلامی است و این امر باید در مجموعه بنادر و دریانوردی نیز مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

نائب رییس کمیسیون انرژی مجلس بیان داشت: در اداره بنادر و دریانوردی، بندرهای پل و لافت باید از ظرفیت سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان یک دستگاه تخصصی استفاده شود زیرا هم به نفع کشور و هم است.

مرادی همچنین خواستار افتتاح و بهره‌برداری بندرگاه چند منظوره خمیر تا دهه فجر امسال شد و افزود: این آمادگی وجود دارد در راستای توسعه پسکرانه این بندرگاه و الحاق اراضی بیشتر با جامعه محلی صحبت شود که مذاکراتی پیرامون این موضوع با فرماندار خمیر نیز داشته‌ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها