موج
کدخبر : ۴۰۷۰۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-407058

کریم جشنی:

رییس انجمن هنر‌های نمایشی خراسان رضوی بیان کرد: در این راستا ۱۵ نمایش برگزیده مرحله استانی سی و یکمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی در ۲ نوبت ویژه تماشاگران و ویژه داوران به اجرا درمی آید.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، کریم جشنی رییس انجمن هنر‌های نمایشی خراسان رضوی گفت: پیش از این قرار بود به دلیل شیوع کرونا و آماده نبودن سالن‌های تئاتر جشنواره را به صورت حضوری برگزار کنیم، اما با روند کاهشی ابتلا به بیماری و مساعد شدن شرایط، زمینه برگزاری حضوری مرحله پایانی این جشنواره فراهم شد.

جشنی در ادامه این خبر متذکر شد: به منظور صرفه جویی درهزینه ها،استفاده مطلوب از زیرساخت‌ها و بهره گیری از ظرفیت‌های شهرستانی، امسال برای نخستین بار برگزاری مرحله پایانی جشنواره تئاتر استان در مشهد متمرکز نیست و نمایش‌ها در شهرستان‌ها هم اجرا می‌شود.

رییس انجمن هنر‌های نمایشی خراسان رضوی همچنین افزود: در این راستا ۱۵ نمایش برگزیده مرحله استانی سی و یکمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی در ۲ نوبت ویژه تماشاگران و ویژه داوران به اجرا درمی آید و مراسم گشایش این جشنواره در قوچان و مراسم پایانی آن در تربت حیدریه برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: در این دوره از جشنواره از ۳۵ اثر رسیده به دبیرخانه، ۱۵ اثر شامل یک اثر از قوچان، ۲ اثر از نیشابور، ۳ اثر از سبزوار، یک اثر از خوشاب، ۷ اثر از مشهد و یک اثر از تربت حیدریه به مرحله پایانی رقابت‌ها راه یافته است.

رییس انجمن هنر‌های نمایشی خراسان رضوی ادامه داد: "الکترا" به کارگردانی مهدی نصیری از مشهد، "عبدالله" به کارگردانی فرید قادری و سپهر ملاحسینی از مشهد، "درخشش صبحگاهی سیاره ناهید" به کارگردانی مسعود عقلی از مشهد، "ماخولوژی" به کارگردانی رضا بیغشی از سبزوار، "خون مرگی" به کارگردانی مهدی جلینی از سبزوار، "هملتک" به کارگرانی مهدی احمدی از مشهد، "ارمون" به کارگردانی امیر قربانی از تربت حیدریه، "غریبستان" به کارگردان پوریا قصابی از قوچان در این جشنواره به نمایش در خواهند آمد.

رییس انجمن هنر‌های نمایشی خراسان رضوی

وی در ادامه افزود: "هیچکس رو محکم بغل نکن" به کارگردانی مسعود فرهادی از نیشابور، "سوختگی درجه سه" به کارگردانی بهنام رنجبر از مشهد، "تاریخ مردم کوچه بازار فرانسه در قرن ۱۸ "به کارگردانی مرتضی ربیعی نسب از خوشاب، "دون ژوان در مرز" به کارگردانی آتنا شهیدی از مشهد، "گره" به کارگردانی محسن مسعودی فر از نیشابور، "مهمانسرا" به کارگردانی سجاد جعفریان از مشهد و "اتاق شماره ۴" به کارگردانی ابوالفضل عصارزاده از سبزوار نیز بخش دیگری خواهند بود که در این جشنواره به نمایش درمی آید.

جشنی در خاتمه تصریح کرد: سه نفر از داوران تهرانی ارزیابی نمایش‌های اجرا شده در سی و یکمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی را برعهده دارند که پس از اعلان نتایج داوری این جشنواره، سه اثر برگزیده به جشنواره ملی تئاتر فجر راه خواهند یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`