موج
کدخبر : ۴۰۵۹۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405937

محمد احسانی:

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی بیان کرد: هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت و تجارت پاکستان که از امروز، ۲۵ آبان ماه، گشایش یافته و تا ۲۷ آبانماه در بندر کراچی پاکستان برپا خواهد بود و برگزاری نشست های تخصصی با تجار و واردکنندگان پاکستانی یکی از مهمترین رویدادهای جنبی این نمایشگاه است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد احسانی معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی عنوان کرد: این شرکت به عنوان نماینده استان، عهده‌دار پاویون اختصاصی ایران در نمایشگاه بین المللی صنعت و تجارت پاکستان و استان معین برای حضور واحدهای صنعتی در این رویداد تعیین شده است.

احسانی در ادامه این خبر اظهار کرد: هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت و تجارت پاکستان که از امروز، ۲۵ آبان ماه، گشایش یافته و تا ۲۷ آبانماه در بندر کراچی پاکستان برپا خواهد بود و تاکید وزیر صمت مبنی بر ارتقای سطح تجارت با پاکستان، نظر مساعد استاندار خراسان رضوی برای توسعه روابط تجاری با آن کشور و همچنین شرایط به وجود آمده در افغانستان، شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی را برآن داشت تا با تمرکز بر بازار پاکستان، برنامه ریزی جدیدی برای تجارت با این کشور داشته باشد.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی اعلام کرد: در این راستا شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی با جلب نظر  سازمان صنایع کوچک ایران برای حمایت از واحدهای صنعتی مشارکت کننده در نمایشگاه کراچی، مسوولیت پاویون تخصصی ایران در نمایشگاه مزبور را برعهده گرفت و استان معین در شناسایی واحدهای صنعتی مشارکت کننده در این نمایشگاه شد.

وی همچنین افزود: در این راستا ۲۳ واحد صنعتی داخل و خارج از شهرکها و نواحی صنعتی کشور برای حضور در نمایشگاه کراچی شناسایی شدند که هفت واحد از این تعداد مربوط به خراسان رضوی است.

احسانی تصریح کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ۸۰ درصد از هزینه های حضور واحدهای صنعتی مشارکت کننده در نمایشگاه کراچی را برعهده گرفته و این نخستین مرتبه ای است که ایران با این تعداد قابل توجه از صنعتگران در نمایشگاهی مرتبط با تجارت و صنعت در پاکستان شرکت می کند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی افزود: این رویداد در حوزه های تخصصی صنعت، ماشین آلات و ابزار، انرژی های تجدیدپذیر، حمل و نقل و خودروهای برقی میزبان تولیدکنندگان و صادرکنندگان بزرگ منطقه خاورمیانه و بازدیدکنندگان متخصص پاکستانی خواهد بود.

وی گفت: در این نمایشگاه علاوه بر تولیدکنندگان ایرانی، مشارکت کنندگانی از کشورهای چین، ترکیه، بلاروس، امارات متحده عربی و پاکستان حضور خواهند داشت و پاویون جمهوری اسلامی ایران در فضایی به مساحت ۳۲۰ متر مربع، بزرگترین پاویون این نمایشگاه و همچنین بزرگترین پاویون کشورمان در رویدادهای بین المللی و تجاری پاکستان است.

احسانی در خاتمه خاطرنشان کرد: حوزه فعالیت مشارکت کنندگان ایرانی در این نمایشگاه ماشین آلات معدن، ماشین آلات غربالگری، خطوط و صنایع پخت، رنگ و رزین، قالب سازی و قطعات خودرو است و پیرو هماهنگی های صورت گرفته با سرکنسولگری ایران در کراچی و فدراسیون اتاقهای بازرگانی پاکستان، این نشست ها طی روزهای اقامت مشارکت کنندگان در کراچی برگزار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`