موج
کدخبر : ۴۰۴۴۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404484

امام جمعه اصفهان:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان اظهار داشت: دانش آموزان و دانشجویان ایرانی در گام سوم انقلاب اسلامی می‌توانند الگویی شایسته برای جهانیان باشند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار نمایندگان و مسئولان تشکل‌های دانش‌آموزی استان اصفهان با گرامیداشت روز دانش‌آموز و 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی اظهار داشت: امام راحل در بیانیه‌ای که برای سالگرد شهادت محمدحسین فهمیده ارائه کردند فرمودند که این نوجوان 13 ساله، رهبر ماست؛ او راه را به ما نشان می‌دهد که برای حفظ دین، ناموس و مملکت جان دهیم تا بقیه مردم از دست جنایتکاران نجات پیدا کنند.

وی با اشاره به تجمع مردم در دانشگاه تهران و شهادت جمعی از دانش آموزان به دست مزدوران رژیم پهلوی افزود: تبعید امام راحل به ترکیه در سال 43 و تسخیر لانه جاسوسی در سال 1358 از دیگر وقایعی است که در ماه آبان رخ داده است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تأکید بر ضرورت نقش‌آفرینی آحاد مردم در گام سوم انقلاب اسلامی تصریح کرد: دانش آموزان و دانشجویان ایرانی در گام سوم انقلاب اسلامی می‌توانند الگویی شایسته برای جهانیان باشند، این الگو بودن باید به صورت عملی باشد؛ امروز زمانی است که اگر آموخته‌ایم نماز اول وقت چقدر خوب است، همه در زمان اذان دست از کار بکشیم و نماز بخوانیم، این همان الگو بودن عملی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد تشکل‌های دانش‌آموزی اظهار داشت: جمعیت دانش‌آموزی استان اصفهان 920 هزار نفر است و استان اصفهان در جمع 7 استان بزرگ کشور از نظر تعداد دانش‌آموزی است.

محمد اعتدادی افزود: 4 تشکل دانش‌آموزی در استان اصفهان فعال هستند که کارهای زیربنایی انجام می‌دهند؛ بسیج دانش‌آموزی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی، سازمان دانش‌آموزی از جمله این تشکل‌ها است که هر کدام زمینه فعالیت اختصاصی دارند.

مسئول اتحادیه دانش آموزان استان اصفهان در این دیدار گفت: هزار مدرسه و ده هزار دانش آموز نخبه زیر پوشش این اتحادیه هستند.

وی افزود: مأموریت اصلی اتحادیه دانش آموزی ، نخبه پروری و آموزش های تشکیلاتی برای تربیت دانش آموزان جهت ورود به مسئولیتهای اجتماعی و حاکمیتی در آینده است.

محسن جعفری با بیان اینکه این اتحادیه به عنوان قدیمی ترین تشکل دانش آموزی در بین تشکل ها می باشد بیان کرد: اتحادیه دانش آموزی این افتخار را دارد که در طول 42 سال گذشته همواره از جانب امام خمینی(ره) و امام خامنه ای نماینده ای در این تشکل داشته است.

رئیس بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان نیز در این دیدار اظهار داشت: 7 تا 13 آبان ماه به عنوان هفته بسیج دانش‌آموزی نام گذاری شده است و 62 حوزه بسیج دانش‌آموزی در استان اصفهان در حوزه‌های فرهنگی، ورزشی و غیره فعال هستند.

رجب پور تصریح کرد: رونمایی از سایت "سر سفره شهدا" و جمع‌آوری آلبوم تصاویر شهدا، برگزاری اردوهای راهیان نور به صورت مجازی و پخش مستقیم از مناطق عملیاتی به همراه روایتگری با همکاری آموزش و پرورش و برنامه‌ریزی برای مشارکت 70 هزار دانش‌آموز در این اردوها و اجرای طرح شهید بهنام محمدی برای اتصال برنامه‌های تربیتی مسجد، منزل و مدرسه در 290 مدرسه استان از جمله برنامه‌هایی است که توسط بسیج دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها