موج
کدخبر : ۴۰۳۷۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403781

یعقوبعلی نظری:

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: به شهرداری و شورای شهر مشهد تاکید کرده ایم باید علاوه بر ارائه خدمات در خصوص اصلاح بافت حاشیه شهر کار جهادی صورت دهند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در سخنانی با مردم عنوان کرد: همه چیز در شهر مشهد باید حول محور امام رضا (ع) و تحت فرهنگ رضوی برنامه ریزی و همه برنامه ریزی‌ها در حوزه‌های مختلف استان و مشهد باید در چارچوب عناوین زائر و مجاور تنظیم شود.

نظری در ادامه این گفت و گو افزود : متاسفانه به سبب شرایط کرونا بخش‌های اقتصادی حوزه خدمات زائر درمشهد و خراسان رضوی به شدت تحت تاثیر گرفت و میزان بیکاری به واسطه آسیب به بخش‌های اقامتی و پذیرایی افزایش یافت.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به مدیریت چالش‌ها در حوزه سرمایه گذاری در استان تصریح کرد: سرمایه گذاران در این استان علاوه بر بهره مندی اقتصادی، در جهت خدمت به زائر و مجاور فعالیت دارند لذا نگاه جدی ما حمایت از این حوزه است.

وی همچنین در مورد طرح انتقال آب از خلیج فارس به این استان متذکر شد: در همین ماه ساخت خط لوله این طرح از مشهد آغاز خواهد شد البته مصرف این آب که احتمالا سال ۱۴۰۴ به استان خواهد رسید بیشتر جنبه صنعتی دارد و نحوه مصرف و تامین آب ۲ مقوله مهم در حوزه مدیرت آب عنوان است و مدیریت مصرف آب مساله بسیار با اهمیت تری از تامین می باشد.

نظری همچنین یادآور شد: ۸۵ درصد مصرف آب در بخش کشاورزی است و خوشبختانه مصرف آب در این بخش بدون کاستن از تولید، به شکل خوبی مدیریت شده  است و در بخش خانگی و صنعت نیز باید این مدیریت اعمال شود و متاسفانه هم اکنون ۷۰ درصد پساب مشهد تصفیه نمی‌شود حال آن که بر اساس اعلام کارشناسان با همین پساب تصفیه شده می‌توان ۱۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی را سیراب و حتی آب بخش صنعت را نیز تامین کرد.

استاندار خراسان رضوی در ادامه بیان کرد: تامین آب استان از دیگر بخش‌ها نیز مد نظر قرار دارد از جمله این که می‌توانیم سهم ترکمنستان از آب سد دوستی را با انجام توافقاتی دریافت کنیم و این مساله در دستور کار قرار دارد و در نشست اخیر مقامات ۲ کشور در تهران روی این موضوع بحث شد ولی با این حال بر مساله صرفه جویی در مصرف آب شرب توسط مردم تاکید داریم و در راستای تامین آب مشهد افزایش سرعت احداث سد شوریجه سرخس نیز مدنظر قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اصلاح بافت حاشیه شهر اظهار کرد: به شهرداری و شورای شهر مشهد تاکید کرده ایم باید علاوه بر ارائه خدمات در خصوص اصلاح بافت حاشیه شهر کار جهادی صورت دهند و استانداری نیز در خدمت آنان خواهد بود و نقش حمایتی و ستادی خود را در جهت تسهیل کردن اقدامات آن‌ها به عهده خواهد گرفت.

استاندار خراسان رضوی در مورد واکسیناسیون مردم علیه کرونا عنوان کرد: البته برخی به تزریق واکسن اعتراض دارند و باید توجه شود که تزریق واکسن اجباری نیست بلکه موضوع اقناعی است و هدف از واکسیناسیون عمومی حفظ سلامت همه مردم است و فقط جنبه فردی ندارد.

نظری در خاتمه خاطرنشان کرد: از مردم خواهش می‌کنیم مسایل بهداشتی مانند استفاده از ماسک را رعایت و خود مراقبتی کنند تا دوباره گرفتار محدودیت‌های اجتماعی نشوند و محدودیت برای کسب و کار‌ها اعمال نشود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`