موج
کدخبر : ۴۰۲۵۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402567

مهدی امینی:

مدیر شهرک صنعتی بردسکن بیان کرد: سال گذشته و امسال معادل ۲.۵ برابر پنج سال گذشته واگذاری اراضی صنعتی را داشته‌ایم و تا پایان سال یا نیمه اول سال آینده پروانه بهره‌برداری صادر می‌شود و جهش خوبی در تولید و صنعت اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی امینی مدیر شهرک صنعتی بردسکن در خبری عنوان کرد: با توجه به تورم موجود ۹۰ درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی این شهرستان با مشکل سرمایه در گردش مواجه هستند.

امینی در ادامه این خبر اظهار کرد: تا کنون از مساحت ۱۴۷ هکتاری شهرک صنعتی بردسکن ۴۴ درصد زمین‌های شهرک واگذار شده است و خوشبختانه در این شهرک از نظر زیرساخت‌ها مشکلی وجود ندارد تنها مشکل کمبود آب بوده که با جابه‌جایی چاه به زودی این مشکل رفع خواهد شد.

مدیر شهرک صنعتی بردسکن همچنین متذکر شد: سال گذشته و امسال معادل ۲.۵ برابر پنج سال گذشته واگذاری اراضی صنعتی را داشته‌ایم و تا پایان سال یا نیمه اول سال آینده پروانه بهره‌برداری صادر می‌شود و جهش خوبی در تولید و صنعت اتفاق خواهد افتاد.

وی در ادامه تصریح کرد: به رغم اینکه تا کنون در شهرک صنعتی بردسکن ۲۱ واحد به بهره‌برداری رسیدند اما از این تعداد ۱۴ واحد فقط فعالیت دارند و هفت واحد دیگر تعطیل هستند.

امینی با اشاره به تملک بانک بر ۵ واحد تاکید کرد: سه واحد دیگر هنوز در تملک بانک هستند که با حمایت کمیسیون حمایت قضایی تلاش می‌شود از تملک بانک خارج و تعیین تکلیف شوند و واحدهای مستقر در شهرک صنعتی بردسکن بیشتر در حوزه شیمیایی و صنایع غذایی و در مجموع با ظرفیت ۷۰ درصد مشغول فعالیت هستند.

مدیر شهرک صنعتی بردسکن یادآور شد: اکنون دو واحد آهن سنگی و خوراک دام طیور و آبزیان در حال احداث هستند که واحد طیور و آبزیان نیز در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید و واحدهای مستقر در شهرک صنعتی بردسکن تا کنون برای ۷۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده‌اند و مهمترین مشکلات واحدهای صنعتی این شهرستان تورم موجود سرمایه در گردش مهمترین مشکل است.

امینی در خاتمه خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد واحدهای صنعتی این شهرستان مشکل سرمایه در گردش دارند، گفت: با توجه به اینکه واحدهای صنعتی در تامین مواد اولیه با مشکلات جدی مواجه هستند نیازمند سرمایه در گردش با نرخ پایین هستند چون ارائه تسهیلات به نرخ ۱۸ درصد دردی از مشکلاتشان را دوا نمی‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها