موج
کدخبر : ۴۰۰۹۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-400944

شهرام حبیب‌زاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، 2۴ بیمار کرونایی جدید بستری و یک نفر دیگر فوت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به آمار بیماران کرونایی در استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، 2۴ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند که آمار بستری‌شدگان به 192 نفر رسید.

وی افزود: در این مدت، 109 بیمار نیز تحت نظر قرار گرفته و خوشبختانه 32 بیمار نیز با بهبود نسبی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: از بیماران بستری در مراکز درمانی، 46 نفر نیز با شرایط نامساعد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و از این تعداد متاسفانه یک بیمار فوت کردند.

حبیب زاده تصریح کرد: با توجه به آمار ارائه شده، ۷ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی و 4 شهر نیز در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به‌خصوص زدن ماسک برای تداوم و کاهش این وضعیت ضروری است.

وی به تزریق 998 هزار و 400 دُز واکسن در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: تاکنون 721 هزار و 190 دز مربوط به نوبت اول و 277 هزار و 210 دز مربوط به نوبت دوم است که از افرادی که تاکنون اقدام به تزریق واکسن نکرده اند جهت تزریق واکسن دعوت می‌کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: تزریق واکسن موجب ایمنی فردی و جامعه در مقابل این ویروس منحوس و در نتیجه کاهش بستری‌شدگان و فوتی‌ها خواهد شد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`