موج
کدخبر : ۳۹۹۸۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399870

محمد باباخانی:

رییس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در رنگ بندی نارنجی و زرد فعالیت بیشتر مشاغل گروههای ۲، ۳و۴ با رعایت ظرفیت لازم و محدودیت های مربوطه مجاز است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد باباخانی رییس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری اعلام کرد: با تغییر رنگ‌بندی کرونایی مشهد از نارنجی به زرد، بیشتر مشاغل و صنوف در این کلانشهر اجازه فعالیت یافته‌اند.

باباخانی در ادامه این خبر اضافه کرد: هم اکنون فقط برخی از مشاغل گروه شغلی۴ مانند گیم نت‌ها و باغ وحش اجازه فعالیت ندارند و بقیه موارد با رعایت پروتکل های بهداشتی و ظرفیت مربوطه می توانند فعال باشند.

رییس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین اضافه کرد: در وضعیت قرمز کرونا تنها مشاغل ضروری مانند آتش نشانی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و نانوایی ها اجازه فعالیت داشتند و فعالیت سایر مشاغل ممنوع بود، اما در رنگ بندی نارنجی و زرد فعالیت بیشتر مشاغل گروههای ۲، ۳و۴ با رعایت ظرفیت لازم و محدودیت های مربوطه مجاز است.

وی در ادامه تاکید کرد: در  شرایط زرد مشهد کلیه رستورانها، کافی شاپها، آبمیوه فروشی ها و فست فودی ها امکان پذیرایی از مشتریان در فضای داخلی را با ۳۰درصد ظرفیت و رعایت فاصله گذاری ۴متر به ازای هر نفر می یابند.

باباخانی تصریح کرد:  این در حالیست که در شرایط نارنجی مشاغل مذکور تنها در فضای باز مجاز به پذیرایی بودند و اکنون مشاغلی مانند مجموعه های آبی، استخرها، باشگاههای ورزشی و تالارها نیز همگی مجاز به فعالیت هستند.

رییس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد متذکر شد: مجموعه های آبی، استخرها و باشگاهها با ظرفیت مشخص ۳۰ نفر در هر نوبت و تالارها هم مجاز به فعالیت در فضای بسته با ۳۰ درصد ظرفیت و فاصله گذاری ۴مترمربع برای هر نفر هستند.

باباخانی در خاتمه خاطر نشان کرد: با روند کاهشی تعداد مبتلایان، وضعیت کرونایی مشهد از روز پنجشنبه از نارنجی به زرد تغییر یافته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`