موج
کدخبر : ۳۹۹۷۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399755

جمیل صادقی فر خبر داد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: کل نیروهای درگیر در بیماریابی و مراقبت مرزی در مهران 151 نفرهستد که به صورت 24 ساعته به ارائه خدمات بیماریابی، نمونه گیری و آموزش های لازم با محوریت بیماری کرونا مشغول هستند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، دکتر جمیل صادقی فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام به تشریح آخرین اقدامات بهداشتی انجام گرفته در مرز مهران پرداخت و افزود: بیش از 12 هزارو 283 تست کرونا از زائران در مرز مهران تاکنون گرفته شده است.

وی اظهار داشت: این نیروها مربوط به حوزه بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام و شبکه های بهداشتی درمانی تابعه، نیروهای مسلح شامل سپاه، ناجا و ارتش، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دانشگاه علوم پزشکی همدان و هلال احمر هستند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام به آخرین آمارهای بازگشت زائران از مرز مهران در حوزه بهداشت اشاره و تصریح کرد: گفت: از  28  شهریورماه تا 7 شهریورماه سال جاری در پایانه مرزی مهران از بیش از 12 هزارو 283 نفر تست به عمل آمده است و ضمن درج مشخصات افراد و اطلاع به استان های مقصد، برای افراد علامت دار و مثبت آموزش های لازم ارائه شده است.

صادقی فر خاطرنشان کرد: علاوه بر  کرونا، در مورد بیماری هایی از جمله آنفلوآنزا، التور، سایر بیماری های گوارشی و مسمومیت ها نیز نمونه گیری و بیماریابی لازم در دستور کار مراقبین سلامت پایانه مرزی است.

وی با بیان اینکه خدمات نیروهای بهداشتی بدون یک دقیقه وقفه به صورت شبانه روز و در سه شیفت انجام می شود،گفت: تا خروج آخرین زائر مراقبت های سلامت در پایانه مرزی بر اساس نظام مراقبت سندرومیک ادامه خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`