موج
کدخبر : ۳۹۸۹۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398998

اکبر بهنام‌ جو:

در آیینی با حضور استاندار اردبیل، برگزیدگان جشنواره شهید رجایی استان در سال ۱۳۹۹ معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل گفت: پنج گروه از دستگاه‌های دولتی، حداکثر امتیازات شاخص‌های عمومی و اختصاصی را در جشنواره کسب کرده‌اند که نشان‌گر موفق عمل کردن آن‌ها در خدمت‌رسانی به مردم است.

وی افزود: 51 دستگاه اجرایی در قالب فرم‌های تعیین شده، خوداظهاری کرده بودند که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی براساس این خود اظهاری‌ها و اسناد موجود، عملکرد هر دستگاه را مورد ارزیابی قرار داد و در نهایت، ۵گروه توانستند نتیجه مطلوبی کسب کنند.

استاندار اردبیل با بیان این که توسعه و آبادانی استان را مدیون تلاش تمامی مدیران و کارکنان دستگاه‌ها اجرایی هستیم ادامه داد: اکثر مدیران دستگاه‌های اجرایی در راستای انجام وظایف سازمانی و خدمت به مردم، اقدامات و برنامه‌های خوبی به نسبت شرایط اقتصادی موجود اعلام کرده‌اند و فاصله رتبه‌ها از همدیگر زیاد نبوده است.

بهنام جو گفت: آن گونه که مردم نیز مطلع‌اند دانشگاه علوم پزشکی از اواخر سال ۹۸ تاکنون درگیر کنترل ویروس کرونا بوده و کادر درمان در خدمت‌رسانی به مردم، به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کنند که قطعا باید از این دستگاه، به نحو احسن حمایت شود.

وی اظهار کرد: دستگاه برتر دیگر، اداره کل امور مالیاتی است که در شرایط اقتصادی حاکم، رضایت‌مندی کسبه و بازاریان از این اداره کل، قابل قبول بوده است. او خاطرنشان کرد:۹۳درصد اصناف، فرم خوداظهاری پر کرده‌اند و امور مالیاتی با اخلاق مناسب، بخشی از درآمد دولت را با وصول مالیات، محقق کرده است.

استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را هم جزو دستگاه‌های برتر جشنواره برشمرد و گفت: اکثر طرح های گردشگری یا در مرحله مطالعاتی قرار گرفته‌اند و یا در حال اجرا بوده و برخی نیز به بهره‌برداری رسیده‌اند که خوشبختانه این طرح‌ها برای کمک به اشتغال‌زایی و تولید ثروت، به صورت فراگیر در اقصی نقاط استان پراکنده شده‌اند.

بهنام جو از شرکت آب منطقه‌ای اردبیل به عنوان دیگر دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی یاد کرد و افزود: این شرکت، به‌رغم مشکلات و تنگناهای فراوان، با همکاری دستگاه‌های مرتبط، اقدامات خوبی را در پایاب سدهای گیوی، خدا آفرین، سبلان و... انجام داده و در شرایط خشک‌سالی هم توانست با تدبیر بسیار خوب، چالش‌های موجود در این زمینه را مدیریت و فصل گرم سال را با موفقیت، پشت سر بگذارد.

وی اداره کل امور اقتصاد و دارایی را در تبصره ۱۲ و برخی دیگر از شاخص‌ها جزو دستگاه‌های موفق دانست و گفت: علاوه بر این، اداره کل مزبور مشکلات زیادی را در دیگر دستگاه‌های اجرایی حل و با گرفتن تخیصص‌ها و ابلاغ بودجه چند برابری، گره‌گشایی کرده که البته در سال‌جاری باید ۴۰۰میلیارد تومان برای استان تخصیص داشته باشیم.

استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنانش، صدا وسیمای مرکزاردبیل را به عنوان یکی از دستگاه‌های تاثیرگذار در امر اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی، یک نهاد مردمی برتر بر شمرد و تصریح کرد: این مرکز در کنار سایر رسانه‌ها از آغاز کرونا پا به پای دستگاه‌های مرتبط در جهت فرهنگ‌سازی مقابله با کرونا و ترویج رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نحوه فاصله‌گذاری اجتماعی، اقدامات خوبی انجام داده و طبق گزارش‌ها در این راستا نزدیک به ۳۰۰ساعت برنامه زنده و مشارکتی تولید کرده است.

بهنام جو ادامه داد: با فروکش کردن کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان باید آموزش تغذیه را در دستور کار قرار دهد تا نارسایی‌های پیش آمده در ایام کرونا جبران شود.

در ادامه این آیین، از مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی و مدیران کل امور مالیاتی، صدا و سیما، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و امور اقتصاد و دارایی استان با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`