موج
کدخبر : ۳۹۸۴۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398442

رئیس آموزش وپرورش شهرستان نهاوند

رئیس آموزش وپرورش شهرستان نهاوند با بیان اینکه شروع سال تحصیلی به‌ صورت حضوری دارای مزایای زیادی نسبت به آموزس مجازی است، گفت: هیچ روشی جایگزین آموزش حضوری در مدرسه نیست و فضای مجازی فقط می‌توانند یک مکمل باشد، گفت: آغاز اجرای واکسیناسیون دانش‌آموزان شرایط مساعدی برای بازگشایی مدارس فراهم شده کرده است

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمدحسین دارایی رئیس آموزش وپرورش شهرستان نهاوند روز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه شروع سال تحصیلی به‌ صورت حضوری دارای مزایای زیادی نسبت به آموزس مجازی است، گفت: هیچ روشی جایگزین آموزش حضوری در مدرسه نیست و فضای مجازی فقط می‌توانند یک مکمل باشد، گفت:  آغاز اجرای واکسیناسیون دانش‌آموزان شرایط مساعدی برای بازگشایی مدارس فراهم شده کرده است

رییس اداره آموزش و پرورش نهاوند با اشاره به پیشتازی این شهرستان در اجرای طرح واکسیناسیون فرهنگیان در استان، گفت: بیش از ۹۹ درصد فرهنگیان شهرستان علیه کرونا واکسینه شده‌اند و به تازگی بر اساس رده سنی، واکسیناسیون دانش‌آموزان نیز آغاز شده است.

وی گفت: مقدمات بازگشایی و حضور دانش آموزان در مدارس شهرستان نهاوند فراهم شده و با تشکیل کمیته سلامت، شورای مدارس متناسب با شیوه‌نامه‌ها باید زمینه حضور دانش‌آموزان را در مدارس فراهم کنند.

رئیس آموزش وپرورش شهرستان نهاوند با بیان اینکه شروع سال تحصیلی به‌ صورت حضوری دارای مزایای زیادی نسبت به آموزس مجازی است، گفت: هیچ روشی جایگزین آموزش حضوری در مدرسه نیست و فضای مجازی فقط می‌توانند یک مکمل باشد.

وی همزیستی مسالمت‌آمیز دانش‌آموزان، پررنگ شدن بخش تربیتی دانش‌آموزان، استفاده مستقیم از تدریس معلم در کلاس درس و امکان بازخورد مفید و مناسب از طریق پرسش‌های تدریجی را از مزایای تحصیل حضوری دانست.

دارایی تاکید کرد: تقویت روحیه‌ جمعی و اجتماعی شدن دانش‌آموزان، نظم و انضباط دانش‌آموزان از لحظه بیدار شدن و رفتن به مدرسه، برنامه منظم برای خواب، تغذیه و داشتن تحرک کافی در مدرسه که از چاقی دانش آموزان نیز جلوگیری می‌کند از دیگر مزایای آموزش حضوری دانش‌آموزان است.

وی با اشاره به اینکه حضور دانش‌آموزان در مدارس به صورت تدریجی خواهد بود، خاطرنشان کرد: مدارس روستایی و عشایری با ۱۵ دانش‌آموز از ابتدای مهر و مدارس روستایی تا ۳۰ نفر نیز در هفته دوم یا سوم مهر بازگشایی خواهند شد.

رئیس آموزش وپرورش نهاوند خاطرنشان کرد: در مدارس پرجمعیت تا ۳۰۰ نفر حضور دانش‌آموزان از ابتدای آبان ماه و مدارس بالای ۳۰۰ نفر نیز در نیمه دوم آبان ماه به‌صورت گروه‌بندی انجام خواهد شد.

ویبه اقدامات انجام شده برای شروع سال‌تحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: کار ساماندهی کلاس‌ها و دبیران انجام شده و توزیع کتاب‌های درسی نیز در دوره‌های ابتدایی و متوسطه اول انجام شده است.

دارایی گفت: مراسم جشن غنچه‌ها و جشن شکوفه‌ها روز پنجشنبه و مراسم بازگشایی و زنگ مقاومت نیز در روز شنبه سوم مهرماه اجرا می‌شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش نهاوند ضمن قدردانی ویژه از خیران که در سال تحصیلی جاری در تهیه گوشی و تبلت برای دانش آموزان فاقد این امکانات و همچنین وسایل ضدعفونی و بهداشتی به مدارس کمک کردند، درخواست کرد امسال نیز این کمک ها را ادامه دهند.

دارایی با بیان اینکه شروع سال‌تحصیلی جدید و حضور دانش‌آموزان در مدارس مستلزم همکاری خانواده‌ها، مردم و رسانه‌هاست، از فعالان رسانه ای خواست از تمام ظرفیت‌های خود برای ترغیب اولیا به واکسن زدن استفاده کنند تا فضای ایمن و بدون دغدغه ای برای تحصیل دانش آموزان فراهم کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`