موج
کدخبر : ۳۹۶۴۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-396443

تا پاییز امسال؛

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به بارندگی های اخیر، مصوبه قبلی اصلاح و مقرر شد آب مورد نیاز برای زیرکشت بردن ۱۰۰ درصد این زمین ها در فصل پاییز و براساس الگوی کشت اعلامی از سوی سازمان جهاد کشاورزی تخصیص پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان اظهار داشت: آبرسانی به روستاهای غرب جاسک و سیریک، اجرای خط انتقال از تصفیه خانه به شهر میناب، رویدر، بستک-جناح، پارسیان و روستاهای قشم مهم‌ترین طرح‌هایی در حال اجرا هستند.
همتی بیان داشت: قرارداد خرید تضمینی ۱۴ هزارمترمکعب، برای تقویت ظرفیت آبرسانی به روستاهای قشم بسته شده و تا پایان سالجاری به بهره‌برداری می رسد.
وی اظهار داشت: هشت طرح آب شیرین‌کن با سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی برای شیرین سازی آب و انتقال آن به شهرها و روستاها به ظرفیت ۲۲هزار و ۶۰۰ مترمکعب در حال انجام است.
وی با اشاره به مصوبه اخیر این شورا در خصوص اختصاص آب برای کشت محصول در ۵۰ درصد از زمین های دشت شمالی میناب، افزود: با توجه به بارندگی های اخیر، مصوبه قبلی اصلاح و مقرر شد آب مورد نیاز برای زیرکشت بردن ۱۰۰درصد این زمین ها در فصل پاییز و براساس الگوی کشت اعلامی از سوی سازمان جهاد کشاورزی تخصیص پیدا کند.
همتی از مرحله نهایی عملیات اجرایی ۲ طرح فاضلاب در استان هرمزگان نیز خبر داد و گفت: این طرح ها در بندرعباس و میناب با اعتبار یکهزار و ۱۱۰ میلیارد ریال در حال اجراست که پروژه میناب با ظرفیت تصفیه روزانه بیش از ۱۵هزار مترمکعب فاضلاب، در مراحل پایانی خود قرار دارد.
وی همچنین از واگذاری ماموریت جدید به شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس نیز خبر داد و گفت: شرکت توسعه زیرساخت علاوه بر اینکه ماموریت ساماندهی فاضلاب بندرعباس را بر عهده دارد، مقرر شد به منظور کاهش فشار مصرف برق به نیروگاه های استان، نسبت به مطالعه میزان برق مورد نیاز فعلی و همچنین افق پنج ساله منطقه ویژه خلیج فارس و صنایع غرب بندرعباس اقدام کند.
وی در ادامه افزود: با توجه به برنامه تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در هرمزگان و سرمایه گذاری های جدیدی که قرار است در منطقه غرب بندرعباس شکل بگیرد، ضرورت راه‌اندازی نیروگاه های جدید برق در استان به شدت احساس می شود که در نخستین گام به دنبال راه‌اندازی واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی ایسین با ظرفیت ۴۰۰ مگاوات و واگذاری آن به شرکت تأمین و توسعه زیرساخت هستیم.
همتی خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ای که برای شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس پیش بینی شده است، این شرکت باید در آینده پاسخگوی همه نیازهای سرمایه گذاران در منطقه غرب بندرعباس باشد و زیرساخت های لازم را برای آنان فراهم کند.
استاندار هرمزگان از اعطای مجوز به یک واحد فولادی در استان نیز خبر داد و افزود: یک واحد فولادی دیگر با ظرفیت ۳.۲میلیون تن که قرار بود در استان دیگری اقدام به سرمایه گذاری کند، با مشوق های اعطایی و رایزنی های صورت گرفته، در حال دریافت مجوزها برای انتقال به منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس است که متناسب با این توسعه، آب و برق مورد نیاز این واحدها باید تأمین شود که نیازمند برنامه ریزی جامع از سوی شرکت تأمین و توسعه زیرساخت خلیج فارس است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها