موج
کدخبر : ۳۹۴۹۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394998

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از توزیع هشت هزار و 800 بسته کمک معیشتی و یک هزار بسته مهر تحصیلی در قالب طرح شمیم حسینی در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام محمدحسین بلک در آئین افتتاح رزمایش سراسری «شمیم حسینی» با بیان اینکه در این دوره از اجرای طرح شمیم حسینی هشت هزار و 800 بسته معیشتی و یک هزار بسته مهر تحصیلی آماده شده است، ابراز داشت:‌ ارزش ریالی این مجموعه کمک‌های انجام شده 30 میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با بیان اینکه در گذشته کمک‌ها به صورت مقطعی و موردی در اختیار نیازمندان قرار می‌گرفته است، ابراز داشت: طی دو سال اخیر با توجه به شرایط حاکم بر جامعه و وضعیت اقتصادی شهروندان این برنامه‌ها را ساماندهی کرده و به صورت منسجم اجرا کرده‌ایم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون پنج دوره رزمایش کمک مومنانه در اوقاف اجرایی شده است، ابراز داشت: هدف از اجرای این طرح کمک به بیماران، خانواده بیماران نیازمند و همه افرادی که در این شرایط توان مالی برای گذر امور با توجه به اعمال قرنطینه را نداشتند.

وی با بیان اینکه امروز نیز آغاز رزمایش شمیم حسینی را همراه با سراسر کشور داشته‌ایم، اضافه کرد: با تعامل و همکاری سایر نهادها افراد نیازمند جامعه هدف را شناسایی و با تامین میزان بسته مورد نیاز آنها این بسته‌ها را به دست آنها می‌رسانیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه در کنار بسته‌های کمک معیشتی و مهر تحصیلی کمک‌هایی برای کادر درمان و ... در حال انجام است  تا اوقاف نیز به رسالت خود در این شرایط بحرانی عمل کند، ادامه داد: در زمینه‌های دیگر نیز اوقاف همکاری ویژه داشته که از آن جمله تامین کپسول اکسیژن، تولید ماسک و گان و همچنین تجهیزات بهداشتی بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه جامعه هدف ما برای واگذاری بسته‌های معیشتی افرادی است که با خیریه‌ها ارتباط دارند، ادامه داد: برای شناسایی دانش آموزان نیز از ظرفیت آموزش و پرورش استفاده شد.

حجت الاسلام محمدحسین بلک تصریح کرد: استفاده از ظرفیت مراکز افق امامزادگان اصفهان نیز در این زمینه برای شناسایی نیازمندان مورد توجه بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها